Meklēt...

Jāzeps un viņa brāļi

Valmieras Drāmas teātris
Pievienot vērtējumu
9.6
114 vērtējumi

Traģēdija 2 daļās.

Jāzeps ir šodienas Hamlets. Viņš savus nokaitētos jautājumus tieši tāpat risina pilnīgā vientulībā. Kā mēs visi. Kad izslēgti visi sociālie tīkli ar īsto un viltus padomdevēju zunoņu, tu paliec viens pret vienu ar savu sirdsapziņu un iekšējo kompasu. Bultiņa raustās. Kur tā nostāsies? Auklēt savas sāpes un audzēt upura aizvainojumu ir tik saldi un kārdinoši. Apslāpēt sava “ego” īdēšanu, iespējams, ir viens no cilvēka mūža grūtākajiem uzdevumiem. Ko mūsdienu pasaulē, kur Jāzepa bedres ir tik daudz, nozīmē pa īstam piedot? Ko nozīmē ļaunu par labu vērst? Just dāvināto spalviņu azotē, nevis ērkšķus?

Izrādes ilgums
3st. 20min. (2 cēlieni)
Sezona
2023 / 2024
Pirmizrāde
5. oktobrī, 2023.
09.08
Piektdiena
18:30

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
10.08
Sestdiena
17:00

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
11.08
Svētdiena
13:00

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
16.08
Piektdiena
18:30

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
17.08
Sestdiena
17:00

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
18.08
Svētdiena
17:00

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
20.08
Otrdiena
18:30

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
07.09
Sestdiena
17:00

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots
08.09
Svētdiena
13:00

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Izpārdots

Atsauksmes

Līga Šnuka – 10.0

Asociatīvais vārds - atkailinātība. Gan vizuālais aktieru ietērps, gan viņu tēla izspēle, gan sajūtas, kuras man kā skatītājam ir jau otro dienu. Teātri apmeklēju gadus 35, padaudz, bet neatceros, kad pēdējo reizi un vai vispār esmu jutusies tik ievainota un kaila, un piepildīta, kā pēc šīs izrādes.

4
1994 – 10.0

Izrāde - notikums! Obligātā literatūra šīs sezonas izrāžu sarakstā! Viss izstrādāts līdz pēdējam sīkumam un ir iespēja baudīt tiešām kvalitatīvu un augstvērtīgu teātri! Naglu režisorei!

4
Laila – 10.0

Nav liela vai maza ļaunuma. Arī piedot un mīlēt nevar drusku, vairāk vai mazāk. Smagi. Nežēlīgi. Jo īpaši uz šodien notiekošo karu fona. Meiers ir izcils!

2
user689629 – 9.0

Gribu uzrakstīt galvenokārt Aksela Aizkalna dēļ - Jāzepa lomā redzēju viņu. Nešaubos par Mārtiņa Meiera meistarību (tā bija izcila pēdējā redzētajā izrādē ar viņu - "Wintera stāsts" DT), bet lieliski, ka lomas tīši vai netīši tiek spēlētas divos sastāvos. Jaunajam aktierim Jāzepa loma ir lieliska iespēja un izaicinājums vienlaikus. Jaunajiem tādus vajag dot. Tāda laba spēku pārbaude, augšana. Paldies jaunajam aktierim par patiesumu, patika! Bija īsti. Grūtāk dažbrīd bija ar dikciju, bet runāt Raiņa tekstus skaidri un ar pareizajiem akcentiem - to no visiem nevar sagaidīt. Labie izņēmumi šajā izrādē bija Inese Pudža (vienmēr tāda bijusi), Ieva Estere Barkāne... Tekstu vietām varēja īsināt. XXI gs. paaudzei grūti klausīties un tvert Raiņa filozofiju. Daļai tāda droši vien vispār nav vajadzīga - izrādes fināla izjūtas pārtrauca skatītājas komentārs aiz muguras par "biksiņām". Paldies par režiju, aktieru ansambli! Šim iestudējumam bija jābūt Cēsu Mākslas festivāla (un ne tikai!) Grand Prix izlasē.

1
bubitis – 10.0

D Z U D Z I L O

1
sallijab@inbox.lv – 10.0

Izrādes beigas var tulkot dažādi. Aiziet/mirt, lai pārtaptu, pārdzimtu. Un - aiziet/mirt, jo nav iespējams dzīvot pēc tam, kad esi piedevis absolūto ļaunumu. Tāpat kā brāļu skandētais, ka jūdu var tiesāt tikai jūds, liek domāt par to, kurš par ko atbild un kurš ir soģis.

1
Gita_Evelīna – 10.0

Viena no labākajām izrādēm, kuru esmu redzējusi! Kaut katrs par sevi aktieri ir fantastiski, kā komanda viņi harmonizē, aizskarot dvēseli un sirdi plēšot pušu, liekot jautāt un just, un līdzpārdzīvot ikkatram no tēliem, ikkatram no CILVĒKIEM.

1
Paula – 10.0

21. janvāra izrāde. Jāzeps - Mārtiņš Meiers. Izcili!

1
Ineta – 9.0

Izcili! Atgriezās ticība Latvijas teātrim! Izcils sniegums un komandas darbs. Mārtiņš Meiers ir neatkārtojams. Izrāde, kas izved cauri nodevībai, skaudībai, ievainojumiem, mīlestībai, naidam un atgriež ticību gaismas pārākumam pār tumsu, dāvā cerību, īpaši šajā laikā. Telpa, režija, mūzika, kustības un visbeidzot runātais vārds rada brīnumu! Paldies! Un Kurtuvē - mājīgi, interesanta telpa un ļoti laba kafija!

1
An – 10.0

Perfekti. Emocijas, sajūtas - jaudīgas. Spēks, vilšanās, sāpes, ko Jāzeps (Aizkalns) spēja projecēt skatītājos ir, man personīgi, kas līdz šim nejusts teātra apmeklējumā. Fantastiski!

1
saskvocs – 10.0

Ārkārtīgi spēcīga izrāde. Teicami saskaņots ansamblis ar lielisku kustību partitūru. Satriecoša Mārtiņa Meiera dzīvošana tēlā abās izrādes daļās.

1
barbavilima@inbox.lv – 10.0

...un sevi neaizstāvi, jo tu stipris! Un citu nesamin, jo tu to spēj! Bet pacel citu, un tu celsies pats. Rainis Brīnišķīga izrāde!

1
Vija L. – 7.0

Skatījos izrādi 22.03.24. Izrādi baudīt man traucēja aktieru sliktā dikcija. Pavisam skarbi izsakoties, pirmajā cēlienā es skaidri saklausīju tikai to, ka Jāzeps ganot aitas trīs no tām ir pazudušas.

1
Andra – 10.0

Izcils darbs- gan aktieru, režisores, gan pārējās komandas- mūzika, scenogrāfija, tērpi!!!

1
Marģers – 9.0

Aizraujoši un vizuāli estētiski

0
Juris – 10.0

Laba atmosfēra

0
BruncitiZ – 9.0

Superiga atmosfēra🤪🤪

0
Javeta – 8.0

Dziļš pārdzīvojums un spēcīgas emocijas. Tikai pārāk skumja un drūma pēcgarša...

0
Egle – 9.0

Ļoti spēcīgs Rainis un VDT!

0
Kate – 10.0

Brīnišķīgs, emocionāls, precīzs - fantastisks darbs…..! Paldies visiem un katram, kurš pielicis roku šī darba tapšanā!

0
azobe – 10.0

Visa izrāde vienā elpā aktieri, skatuves iekārtojums, skaņa. Un aktuāli šodien. Pasaulē. Latvijā.

0
Sarmulis – 9.0

Jaudīgi,brīžiem pat skudriņas skrēja skatoties.

0
Inga – 10.0

Līdz sirds dziļumiem aizkustināja! Paldies!!!!

0
Gunda – 10.0

Izcila izrāde, Rainis labākajā formā un saturā

0
beate.v – 10.0

Brīnišķīga, kontrastējoša un saviļņojoša. Valmieras teātris kārtējo sezonu sācis ļoti jaudīgi.

0
Kurmis Rupucis – 8.0

izrāde, kas lika aizdomāties par divām lietām - dikcija un kritika, kas paliek arvien švakāka.

0
andrejsp56@inbox.lv – 10.0

Ļoti spēcīga, fascinējoša Izrāde, ieraudzīt šādu Raini.

0
Maris – 10.0

Labākā izrāde, ko esmu redzējis.

0
iva33@inbox.lv – 10.0

Spēcīgs, emocionāls tēlojums! Uzmanību notur visu izrādes laiku. Ļoti aktuāli un mūsdienīgi !

0
ir.lv
ir.lv - Edīte Tišheizere

Izrādes režisore Inese Mičule savā ziņā iet pret noturīgu 21. gadsimta tradīciju: Raiņa teksts netiek fragmentēts vai dekonstruēts. Neskatoties uz laikmetīgajam teātrim raksturīgo izteiksmīgo vizualitāti, teksts joprojām ir pamatu pamats. Sen nav gadījies dzirdēt tik izprastu un piepildītu vārdu.

kroders.lv
kroders.lv - Ieva Rodiņa

Vissimpatizējošākais Valmieras “Jāzepā” ir tas, ka līdzās spēcīgai, ļoti tīrai, pat ģeometriski sterilai vizuālajai formai izdevies sasniegt balansu, kurā laikmetīgie skatuves simboli nenomāc lugas filozofisko ideju, bet gan palīdz to izstāstīt un izspēlēt psihoanalītiskā padziļinājumā.

diena.lv
diena.lv - Henrieta Verhoustinska

Režisores Ineses Mičules veidotais Raiņa lugas Jāzeps un viņa brāļi iestudējums Valmieras teātrī savā jaudā ir saturiski un estētiski mērķtiecīgākais, kāds Latvijā redzēts

kroders.lv
kroders.lv - Gundega Saulīte

Izrādes galvenais varonis manā izpratnē ir Rainis, viņa domu spēks, problēmu smagums un to atbalsojums šodienā. Vairāk nekā trīs stundas teātrī baudīt Raiņa tekstu, sekot ideju cīņai un problēmu smagumam – tā ir patiesa bauda, ko sagādā Valmieras aktieru ansamblis.