Meklēt...

Vidzemnieki

Valmieras Drāmas teātris
Pievienot vērtējumu
8.4
4 vērtējumi

Rūdolfs Blaumanis (1863-1908) ir bezgalīgs stāstnieks. Lasot viņa stāstus un lugas, acu priekšā nostājās ļoti jūtīgs un vērīgs cilvēks, kurš atklāti un dažreiz pat mazliet ciniski stāsta par lauku cilvēka dzīvi.

„Vidzemnieki” – zem viena nosaukuma apvienotie Blaumaņa mazāk zināmie stāsti, lai arī sarakstīti gandrīz pirms simts gadiem, ir par mums pašiem – latviešiem. Mūsu ikdienas bēdām, šaubām, priekiem, ilgām un sapņiem, jo Blaumanis tik ļoti ir mīlējis latviešu cilvēka dvēseli un tā sarežģīto un pretrunīgo dabu, vienlaikus nebūdams akls, līdzās baltumam redzēdams arī melnumiņus un traipus, kas brīžiem spēja sagandēt vai visu cilvēka mūžu, ka tā bija kļuvusi par viņa vienīgo un vissvarīgāko vielu – bezgalīgu sapni, ar kuru mūs caur spēles teātri, atraktīvā un muzikālā lieldarbā modinās režisore Indra Roga, komponists Mārcis Auziņš un horeogrāfe Inga Raudinga. Šis būs pavisam īpašs Blaumaņa nestāstīto stāstu iestudējums, bet cilvēka sirds – arvien tā pati.

Sezona
2017 / 2018
Pirmizrāde
23. februārī, 2018.

Atsauksmes

teatravestnesis.lv
teatravestnesis.lv - Ieva Rodiņa

Režisore Indra Roga, iestudējot trīs izrādes vienā, ieved skatītājus smaržīgā pļavā, ļaujot uzmanību pievērst tam, kas uzrunā visvairāk, – nezālēm vai ziediem, kukaiņiem vai debesīm. Tas viss ir Blaumanis. Bet ne tikai.

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Izrādē Vidzemnieki režisore Indra Roga turpina teatralitātes robežu izzināšanu, Rūdolfa Blaumaņa stāstus izmantojot kā vielu fantāzijas lidojumam

ir.lv
ir.lv - Edīte Tišheizere

Izrādē Vidzemnieki režisore Indra Roga paraudzījusies uz Blaumaņa daiļradi kā nebeidzamu stāstu par latviešiem