Meklēt...

Pelikāni un vīnogas

Jaunais Rīgas teātris
Pievienot vērtējumu
7.3
15 vērtējumi

Divi vīrieši dodas ceļojumā pa Kalifornijas vīna darītavām, kur satiek divas sievietes. Vienlaicīgi šis ir ceļojums vīna pasaulē, kas kļūst par poētisku metaforu amerikāņu Čehova intonācijā uzrakstītajai melodrāmai.

Šīs lugas ekranizācija 2005. gadā izpelnījās piecas Oskara nominācijas un tika pie ASV Kinoakadēmijas balvas par labāko scenāriju. Pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem visā pasaulē par 20% kritās Merlot vīna šķirnes patēriņš un savukārt par 20% cēlās Pinot Noir. Jo tāda bija lugas varoņu gaume.

Izrādes ilgums
3st. 30min. (2 cēlieni)
Sezona
2023 / 2024
Pirmizrāde
11. oktobrī, 2023.
02.03
Sestdiena
18:00

Jaunais Rīgas teātris, Mazā zāle

Rīga, Miera ielā 58a
Izpārdots
03.03
Svētdiena
18:00

Jaunais Rīgas teātris, Mazā zāle

Rīga, Miera ielā 58a
Izpārdots
05.03
Otrdiena
18:00

Jaunais Rīgas teātris, Mazā zāle

Rīga, Miera ielā 58a
Izpārdots
06.03
Trešdiena
18:00

Jaunais Rīgas teātris, Mazā zāle

Rīga, Miera ielā 58a
Izpārdots

Atsauksmes

Liepājniece – 7.0

tekstam punktu noņemu par tulkojumu nevis par autora tekstu

0
Egle – 3.0

Stulba komēdija. JRT varētu labāk.

0
Laila – 10.0

Ieliku vērtējumu 10, lai pavilktu uz augšu vidējo vērtējumu. Noteikti ir vērts redzēt. Tas nav tikai par izciliem aktieriem (pat ne pārāk talantīgais aktieris Krasts tik ļoti piestāvēja šai lomai). Ir par ko padomāt. Par draudzību, par vērtībām, par to, ka ir lietas, kas nekad nemainās. Skutelis un Kļaviņa - ģeniāli!

0
Salms – 8.0

Patika. Viegla komēdija, bet ar ticamiem stāstiem un situācijām. Patīkama pēcgarša.

0
Keita – 7.0

Skuteļa dēļ ir vērts noskatīties. Brīniškīgs!

0
diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Režisora Alvja Hermaņa jaunākā izrāde Pelikāni un vīnogas Jaunajā Rīgas teātrī ir sentimentāla un skatītāja uztverei ļoti komfortabla – var drusku pasmieties, drusku pajust līdzi un drusku identificēties ar varoņiem

la.lv
la.lv - Normunds Akots

Iestudējumā “Pelikāni un vīnogas” JRT režisors Alvis Hermanis kopā ar aktieriem mēģina caur neuzbāzīga komisma prizmu papētīt tādu fenomenu kā vīriešu draudzība.

kroders.lv
kroders.lv - Vēsma Lēlvalde

Izrādes scenogrāfs tradicionāli ir pats režisors, un arī spēles telpa veidota tradicionāli – darbība norisinās skatuves priekšplānā, ar līdz simbolismam izkāpinātu minimālismu priekšmetos un augstām prasībām pret aktieru spēju kinētiski veidot mizanscēnu kontekstu.