Meklēt...

Aizsācēji un iesācēji

Latvijas Kultūras akadēmija
Pievienot vērtējumu
8.0
2 vērtējumi

Izrādē piedalās divu Latvijas laikmetīgās dejas paaudžu dejotāji. Šo divu mākslinieku grupu satikšanās uz vienas skatuves simboliski aptver laikmetīgās dejas ainavu no tās aizsākuma līdz šodienai.

Raksturojot izrādi, izrādes veidotāji aicina iztēloties divas ar necaurredzamu papīra sienu atdalītas telpas, kur, neredzot vienai otru, vienlaikus darbosies divas dejotāju grupas. Vienā pusē – “aizsācēji”, otrā – “iesācēji”. Dejas izrādē darbosies “aizsācēji” Olga Žitluhina, Ilze Zīriņa, Inga Raudinga, Vilnis Bīriņš – pazīstami dejas mākslinieki, kuri ar savu darbību 90. gados aizsākuši laikmetīgās dejas kustību Latvijā un turpina darboties dejā, un “iesācēji”, jaunie dejotāji Dita Andersone, Poļina Filippova, Lelde Kuzņecova, Lauris Limbergs, Anna Marija Puķe, Rūdis Vilsons – Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” 2. kursa studenti. Izrādes mūzikas autore un izpildītāja – Laima Jansone, scenogrāfe un tērpu māksliniece – Anna Heinrihsone, izrādi producē LKA Radošās darbības centrs, Patrīcija Kolāte.

Izrāde ir kā spēle, kurā nav jābūt uzvarētājiem vai zaudētājiem, kurā katram ir savs spēks un izaicinājums, spēle, kur visi iesaistītie savā daudzveidībā vai līdzībā ir viens otra turpinājums, atbalsts, papildinājums, ierobežojums, izaicinājums, atskaites punkts vai iedvesmas avots.

Horeogrāfe Ramona Galkina, raksturojot izrādes ieceri, komentē: “Veidojot risinājumus hierarhijas maiņai, nonācām pie spēles elementu izmantošanas. Man svarīgākais radošajā procesā ir ļaut izpausties dejotāju individualitātēm un savstarpējai sadarbībai, kur viņu piedāvājums un izvēle ir vissvarīgākā. Viņu personības un izpausme ir tas, kas izrādē veido laikmetīgās dejas ainavu, savukārt es kā horeogrāfe organizēju, vadu procesu un šos piedāvājumus ietveru izrādes formā. Šis uzstādījums nojauc sākotnējo priekšstatu par divām atšķirīgām paaudzēm, bet fokusē izrādi uz laikmetīgās dejas pasaules daudzšķautņainās dabas iezīmēšanu.” Izrāde ir idejas autores un horeogrāfes Ramonas Galkinas Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kopīgās profesionālās doktora studiju programmas mākslinieciskās jaunrades darbs.

Izrādes ilgums
1st. 20min.
Sezona
2022 / 2023
Pirmizrāde
11. martā, 2023.

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!