Notikums Višī pilsētā

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

Notikums Višī pilsētā

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

2020 / 2021 sezona

Pirmizrāde 09.10.2020

Izrādes ilgums 2h 0min

Vērtējums

7,0

Viens vērtējums

Arturs Millers (1915-2005) ir 20. gs. otrās puses amerikāņu autors, izcils dramaturgs un scenāriju autors, neskaitāmu literāro balvu, tostarp Pulicera prēmijas un četru Tony balvu ieguvējs. Dienā, kad viņš aizgāja no dzīves, Brodvejā uz pāris minūtēm, autoru sērās godinot, tika nodzēstas gaismas.

Artura Millera lugu "Notikums Višī pilsētā" laikraksts The New York Times nodēvēja par vienu no mūslaiku nozīmīgākajām lugām, kas "skatītājiem atgriezusi lielo teātri". Šis psiholoģiskais trilleris, sociālais detektīvs, intelektuālā drāma par atbildību, izvēli un cilvēcisko pašcieņu jau vairāk nekā pusgadsimtu nav zaudējusi ne aktualitāti, ne asumu tāpēc, ka vēsturiskie apstākļi šeit kalpo kā dekorācijas, kas var mainīties laika gaitā, iezīmējot laiku un telpu, bet ne notiekošā būtību. Lugas tēma un jautājumi, kas tiek uzdoti tās varoņiem, ir būtiski arī šodien.

Francija, Višī, 1942. gads. Nelielā telpā salasījusies visai jestra kompānija: mākslinieks, elektriķis, komersants, viesmīlis, aktieris, austriešu kņazs. Salasījušies viņi ir ne gluži labprātīgi - visi ir aizturēti uz ielas. Arestēti nē. Vismaz pagaidām ne. Taču viņiem visiem ir kas slēpjams - no citiem vai no sevis. Dokumentu pārbaude pēkšņi izvēršas par vīrišķības, pašaizliedzības un līdzcietības pārbaudi, cilvēciskuma pārbaudi.

mct.lv
Ielogoties Pievienot vērtējumu

Repertuārā

19.04 Trešdiena
19:00
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris , Lielā zāle
Rīga, Kaļķu iela 16
12.05 Piektdiena
19:00
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris , Lielā zāle
Rīga, Kaļķu iela 16

Kritiķu
vērtējums

Pievieno vērtējumu

Par izrādi Notikums Višī pilsētā

Kopējais vērtējums