Meklēt...

Jeruzaleme

Dailes teātris
Pievienot vērtējumu
9.0
1 vērtējums

Džonijs "Ērglis" Bairons ir ekscentrisks dzīves baudītājs un neticamu, fantastisku stāstu stāstītājs. Reiz viņš bijis nevaldāms un, pēc paša teiktā, vēl joprojām daudzās jomās nav pārspēts. Reiz visi vīrieši viņu apbrīnojuši un neviena sieviete nav spējusi pretoties viņa šarmam. Arī tagad, vietējā lauku gadatirgus dienas rītā, Džonijs ir pieprasīts vīrietis, kurš nevar sūdzēties par uzmanības trūkumu. Visi no viņa kaut ko grib. Vietējās varas autoritātes grib padzīt viņu no meža midzeņa, viņa dēls grib, lai tētis beidzot aizved viņu uz gadatirgu, kāds tēvs grib ar viņu nopietni izrēķināties, un vesels bars dažādu - bieži nepilngadīgu - sabiedroto grib viņa neizsmeļamos narkotiku un alkohola krājumus. Pusaudži un dzīvei nepiemērotie, kuri nevēlas vai nespēj pieaugt, pulcējas ap Džoniju. Alkas pēc pirmatnējas mežonības un nepakļaušanās sistēmai atdzīvojas Džonija pārgalvīgi piedauzīgajos un satraucoši aizraujošajos stāstos par senatnes idealizēto mītisko pasauli - tādu pasauli, kurā mājo milži, kas šobrīd nevienam vairs nav vajadzīgi. Bet varbūt kaut kas no Džonija ērmīgajiem stāstiem tomēr varētu izrādīties patiesība?

Sezona
2017 / 2018
Pirmizrāde
26. janvārī, 2018.

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

delfi.lv
delfi.lv - Dita Jonīte

Režisore Laura Groza-Ķibere saistībā ar savu jaunāko iestudējumu "Jeruzaleme" (Džezs Batervērts) aicina domāt par iemesliem, kas cilvēkus padara par bomžiem. Tas ir ļoti simpātiski un vajadzīgi. Otra lieta, ko iespējams uzzināt no uzveduma reklāmas materiāliem plašsaziņas līdzekļos, – bijusi vēlme iestudējuma galveno varoni, Jura Žagara atveidoto Džoniju Baironu, attēlot kā autsaideru, kurš par nevaroni kļuvis pret paša gribu.

satori.lv
satori.lv - Atis Rozentāls

Režisores Lauras Grozas-Ķiberes konsekventā interese par atstumtajiem, nesaprastajiem, marginālajiem cilvēkiem reizē izraisa cieņu un bažas.