Meklēt...

Indrāni

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris
Pievienot vērtējumu
5.0
2 vērtējumi

Izrādes muzikālo noformējumu veido mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins.

Rūdolfa Blaumaņa lugas “Indrāni” (1904) pamatā ir divu paaudžu konflikts, paaudžu dzīves skatījuma dažādība, kas kļūst par savstarpējo nesaskaņu cēloni un noved līdz strīdam par mantojumu, kas atrisinās, pateicoties viltus vēstulei...

Savam pirmajam iestudējumam uz lielās skatuves Elmārs Seņkovs ir izvēlējies tos pašus jaunos māksliniekus, ar kuriem viņš ir strādājis pie projekta „Graņonka” – scenogrāfu Reini Dzudzilo un kostīmu mākslinieci Kristu Dzudzilo. Režisora asistente - Oļesja Rubene, gaismu mākslinieks - Oskars Prauliņš.

Elmārs Seņkovs „Mūsu mērķis – izstāstīt sen visiem zināmo stāstu it kā no jauna; atrast risinājumu, kas aizraus skatītāju, bet ieinteresēt mēs vēlamies ar precīzu un jūtīgu psiholoģisku spēli. Aktieriem nāksies lauzt priekšstatus par tēliem un attīstīt katra tēla dramaturģiju līdz pēdējai niansei.

Mēs vēlamies likt uzsvaru uz divu laikmetu maiņu – jaunās paaudzes un jaunā laika ienākšanu, kas pieprasa pārmaiņas. Un uzdosim jautājumu ko iesākt ar veco? Kā attiekties pret to, kas bijis? Savās alkās pēc Jaunā – ko mēs gaidām, ko vēlamies? Un, ja atbilde ir – „dzīves mīlestību”, „tuvāko mīlestību”, tad to būs ļoti grūti, tik grūti iemācīties...”

Izrādes ilgums
2st. 30min.
Sezona
2011 / 2012
Pirmizrāde
25. maijā, 2012.

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

delfi.lv
delfi.lv - Dita Jonīte

Rūdolfa Blaumaņa "Indrānu" iestudējums Rīgas Krievu teātrī tika ļoti gaidīts. Gan tāpēc, ka izrādes režisors ir jaunais un talantīgais režisors Elmārs Seņkovs, gan tādēļ, ka oriģināldarbu tēmas citā mēlē vienmēr izskan ar neierastākiem akcentiem. Turklāt Krievu teātra jaunākajā iestudējumā gandarījumu sagādā vizuālais ietvars, kurš, toleranti balansējot starp klasikas vērtībām un mūslaiku dzīves aktualitātēm, ir tik pat jēgietilpīgs, cik Blaumaņa luga. Būtiski emocionālo spriedzi neuzbāzīgi, bet precīzi izrādē kāpina Goran Gora mūzika.