Meklēt...

Pīters Pens. Sindroms

Latvijas Nacionālais teātris
Pievienot vērtējumu
7.9
37 vērtējumi

Nostalģiska drāma.


Atceros, kad biju mazs, es nemanīju, ka es augu. Viss šķita pašsaprotami. Un tad reiz kāds cilvēks man uz ielas pateica “jūs”. Man tas bija īsts šoks. Atceros, pēc šī gadījuma es nedēļas divas nevarēju atgūties un neliku mammai mieru ar jautājumiem – kas tas bija? Kā, vai tad tā būs vienmēr? Es līdz pat šai dienai atceros vietu Maskavā, kur tas notika, un tad, kad es vēl dzīvoju tur, katru reizi ejot tai garām, mani pārņēma drebuļi. Tagad esmu pieradis.

Izrādes ilgums
1st. 50min. (1 cēliens)
Sezona
2023 / 2024
Pirmizrāde
1. februārī, 2024.
24.03
Svētdiena
18:00

Latvijas Nacionālais teātris, Lielā zāle

Rīga, Kronvalda bulvāris 2
Biļetes
26.03
Otrdiena
19:00

Latvijas Nacionālais teātris, Lielā zāle

Rīga, Kronvalda bulvāris 2
Biļetes
07.04
Svētdiena
12:00

Latvijas Nacionālais teātris, Lielā zāle

Rīga, Kronvalda bulvāris 2
Biļetes
14.04
Svētdiena
18:00

Latvijas Nacionālais teātris, Lielā zāle

Rīga, Kronvalda bulvāris 2
Biļetes

Atsauksmes

Egle – 3.0

Nezinu, vai Nacionālajā teātrī Latvijā vēlos skatīties krievu kultūras pārstāvja ciešanas.

4
Roberts – 10.0

Izcils meistardarbs. Izcils!!!

3
Laura – 2.0

Liela vilšanās. Nesaprotu, kāpēc uz LATVIJAS NACIONĀLĀ teātra skatuves (jo īpaši šodienas kontekstā) jādeklamē krievu dzeja, jāšaudās (kas pārvēršas par lielu jautrību un smiekliem). Labi, ka izrāde nebija gara.

2
Zanda – 10.0

Brīnišķīga izrāde, kas vienlaicīgi liek smieties, raudāt un domāt.

2
arvis – 10.0

Sen no teātra skatuves nav saņemta tāda nostaļģija. Teātris - teātrī, mistiski, brīžiem spokaini, liktenīgi. Par mākslinieka, par režisora lomu, par to, ka visi esam mazliet nodevēji, pieaugot un aizraujoties ar melošanu.

1
Ivan – 10.0

Какое же это непревзойдённое удовольствие — лицезреть первый спектакль, поставленный на латвийской сцене, культовым режиссёром Дмитрием Крымовым: «Питер Пэн. Синдром». Вряд ли найдётся жанр, способный охарактеризовать эту постановку. За неполные два часа на сцене что только не происходит: горит костёр, летает пух (первые ряды защищены дождевиками), разливается краска, сцена уничтожается, Пушкин стреляется с Дантесом, Михаил Чехов балансирует на парапете, Райнис и Аспазия обнимаются, поёт Эдит Пиаф. Идёт снег, дождь, бушует море, красуется рассвет... Настоящее удовольствие для глаз и воображения! Всё выверено до мельчайших деталей, оторваться невозможно. В некоторые моменты спектакль превращается в иммерсивный: зрители вовлекаются в происходящее, в эту буффонаду авторских воспоминаний, страхов, мечтаний, его пути взросления, неприятия этого мира, невозможности остановить мгновение и стать вечным Питером Пэном. Сам автор определяет спектакль как «ностальгическую драму», но это нечто, выходящее за любые рамки, даже сцена театра становится необъятной, как никогда прежде. Импрессионизм, сюрреализм, комедия, драма, цирк, перформанс, фантасмагория — всё это словно воплощение нашей повседневной реальности. В конце девочка Марта поёт о том, что скоро станет взрослой, «un būs jauna skaista Rīga». Возвращаясь после спектакля по обновленной Риге, я заметил, что на только что отреконструированной Краста убирают свежий асфальт для строительства моста, по которому не будут ходить поезда. Разве это не крымовщина в её лучшем проявлении?

1
Skujins – 8.0

Salasījos komentārus, ka tik slikti un tā.. nu nav nemaz tik traki.. un to Puškinu nu ar tik ļoti nejūt. Smieklīgi, ka pirmo rindu skatītājus aicina ietērpties lietusmētelīšos.. tas arī, laikam, no dzirdētām sūdzībām, ka kāds apšļakstīts sestajā rindā. Bet par pašu izrādi.. nebija ķīmija.. ideja laba, bet izpildījumā kaut kas pietrūka. Tādi saguruši, sanīkuši tie spēlmaņi. Prasījās dinamiku, lielāku enerģiju, īsākas pauzes, vairāk fonu notikumus, pārsteigumus. Varbūt, nav sezonas spožākā izrāde, bet zemē metama noteikti nav. Ir vērts noskatīties, kaut atzīmēties, ka režisora izrāde ir apmeklēta. Bet jā.. kaut kur tā teātra dzirksts nacītī slāpst, bet pazudusi nav. Paldies aktieriem!

0
lsm.lv
lsm.lv - Kitija Balcare

Izrādē cits citam pāri klājas tematiski slāņi – mākslinieka vientulība un atbildība, novecošana, īstuma un šķituma attiecības, bet pašā viducī, apzināti vai ne, tomēr kā tāds zirnis skaisto ainu pēļos spiež "maigās varas" kodols.

delfi.lv
delfi.lv - Ieva Rodiņa

"Pīters Pens. Sindroms" ir izrāde par sairušo pasauli, kurā patiesa vērtība ir tikai īsiem laimes brīžiem – no olas, pret sienu sašķaidītas, piedzimstot skaistam saulrietam, no balta palaga rodoties jūras dzelmei, no baltas lapas izšķiļoties ugunskuram u. tml.

ir.lv
ir.lv - Edīte Tišheizere

Stāsts par Egona Dombrovska atveidoto novecojušo vai mūžīgo Pīteru Penu, kurš kopā ar tikpat senilo, Ditas Lūriņas spēlēto laumiņu aizvien no jauna kādam bērnam rāda brīnumpasauli, uz kuru atsauc arī savus bijušos rotaļbiedrus, nu jau sirmus večukus un vecenītes, tiek stāstīts skatuviski krāšņi. Aktieri spēlē ar uzticēšanos un atdevi. Tikai starp šiem brīnumiem ir daudz kas tāds, kas izraisa manī rūgtu pretestību.