Meklēt...

tas ir viss, ko mēs varam

Ģertrūdes ielas teātris
Pievienot vērtējumu
9.7
7 vērtējumi

128 sitieni minūtē. četru ceturtdaļu taktsmērs. “tas ir viss, ko mēs varam” ir laiktelpa, kuras dalībnieki caur atkārtojošu rituālu pārrada robežas starp sevi un kolektīvu. dejotāji pārvietojas telpā, saplūstot saskaņotā kustībā un no tās atkal izslīdot, bet izrādes lineārais laiks top par bezgalīgu plūdmaiņu, kuras ritmu variācijās dejotāji pazaudē un atgūst savu individualitāti.

balstoties tehno un elektroniskās klubu kultūras tradīcijās, “tas ir viss, ko mēs varam” aicina pievērst uzmanību solidaritātei un iekļaujošai cilvēcībai – tam, kā mums tik ļoti pietrūkst ikdienas attiecībās vienam ar otru. kad pasauli vienojošās saites ir sarautas, labākais, ko varu darīt, ir dejot un dejot kopā ar citiem.

tehno pagājušā gadsimta 80. gadu beigās veidojās kā atbilde uz sarežģītajiem sociālajiem, politiskajiem un ekonomiskajiem apstākļiem, kas sekoja neoliberālās ekonomikas lejupslīdei. tā bija bezkompromisa mūzika, pie kuras dejoja pamestās noliktavās vai klubos pie izslēgtām gaismām. tā bija vide politiskā protesta kustībai, kas veicināja solidaritātes, piederības un kopīgas identitātes sajūtu dalībnieku starpā.

21. gadsimta pirmās desmitgades ir iesākušās ar demokrātijas krīzi, neatgriezeniskām klimata pārmaiņām, kā arī ar lielākajiem masu protestiem cilvēces vēsturē. tomēr masu mobilizācija vairs nespēj ietekmēt politisko dienaskārtību un panākt vēlamās izmaiņas. pēdējā platforma, caur ko vēl varam paust savu viedokli, ir ķermenis. jo tas ir vienīgais, kas pieder mums pašiem.

Izrādes ilgums
1st.
Sezona
2023 / 2024
Pirmizrāde
20. decembrī, 2023.

Radošā komanda

Kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone
Režisors Andrejs Jarovojs
Mūzikas autors Toms Auniņš

Atsauksmes

Lina – 10.0

Izrāde ir kā visa dzīve, kā tā, kura bija un arī nenotikusī. Un kustības: nenovērtējami izteiksmīgas un ,savā veidā, elegantas.

0
teatravestnesis.lv
teatravestnesis.lv - Juta Ance Ķirķis

Nenoliedzami, Jarovoja izrādes viena otru turpina un spoguļo. Ne tematiski, ne formāli tās nesaistās cita ar citu, tomēr tajās dominē nemainīga vēlme mēģināt runāt vēl neapgūtā «dialektā». Pat ja dažiem profesionāļiem tas šķiet neprofesionāli un varbūt bērnišķīgi, man tas šķiet neapšaubāmi vērtīgi un lieliski.