Meklēt...

Suņa sirds

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris
Pievienot vērtējumu
7.1
63 vērtējumi

Kas cilvēku dara par cilvēku? Uz šo jautājumu kopš pašiem pirmsākumiem cenšas atbildēt gan filozofi, gan zinātnieki, gan rakstnieki. Arī katram no mums, šķiet, ir nācies par to aizdomāties. Lūk, arī Mihails Bulgakovs savulaik aizdomājās, turklāt ārkārtīgi talantīgi – ar viņam raksturīgo smalkjūtību un ironiju.


Un tā izcilais zinātnieks ar “zināmo” uzvārdu, profesors Preobraženskis, veic drosmīgu eksperimentu, pielietojot jaunākos zinātnes atklājumus un tehniskos paņēmienus, kā rezultātā suni pārvērš par cilvēku. Klaidonis Šariks, gudrais un mīlīgais suns, iegūst cilvēka ķermeni, runas dotības, vārdu, dokumentus un pat darbu. Tikai jaunā sabiedrības locekļa raksturs un personiskās īpašības attīstās negaidītā virzienā. Iespējams, viss slēpjas tieši sabiedrībā. Vai arī tomēr personībā… Vai…?


Režisors Dmitrijs Petrenko: “Man pati Bulgakova dzīve ir stāsts par to, ka cilvēka brīvība ir augstākā vērtība, bet patiesība – konkrēts un visai praktisks jēdziens. Tā nav filozofiska kategorija, par ko bezgalīgi spriedelēt. Tas ir viņa darba un dzīves instruments. Ar patiesību Bulgakovs mēra sava laika cilvēkus, tostarp pats sevi. “Suņa sirdi” arī šodien var lasīt kā instrukciju dzīvošanai sabiedrībā, kur par cilvēku jāpaliek jebkuros apstākļos un esot jebkuros cilvēkos pat tad, ja tu esi vienkārši klaiņojošs suns.”

Izrādes ilgums
2st. 30min. (2 cēlieni)
Sezona
2022 / 2023
Pirmizrāde
2022. gada 24. novembrī
29.09
Piektdiena
19:00

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Lielā zāle

Rīga, Kaļķu iela 16
Biļetes
27.10
Piektdiena
19:00

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Lielā zāle

Rīga, Kaļķu iela 16
Biļetes
14.11
Otrdiena
19:00

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Lielā zāle

Rīga, Kaļķu iela 16
Biļetes

Atsauksmes

korn71 – 6.0

Мне постановка понравилась не очень, возможно все время было сравнение с фильмом. А фильму постановка явно проигрывает. Ещё не понравились декорации. Если они построены таким образом, то внутри каждого раздела мне не хватало какого- то уюта. Например стены должны быть покрашены. Возможно если это гостинная, то где - то должна быть ткань, цветы. То что каждый раздел сегмента декорации очень высокий и плохо задекорирован очень бросалось в глаза

vladdon85 – 10.0

Paldies par spēli, bija ļoti interesanti, profesionāls izpildījums, lepojos! Огромное спасибо, великолепная игра актёров!

muzikants55@inbox.lv – 9.0

Patika viss - aktieru spēle, skatuves koncepts. Uzbūra laikmetu. Arī programmiņas!

SamSam – 10.0

Great performance!

Yahoo – 8.0

Все понравилось, за исключением политизации в театре в последнее время. Пожалуйста пусть искусство остается искусством, без политики. Спасибо.

everikaieva – 8.0

Vietām tulkojums abās valodās bija neprecīzs un kavējās

Anastasija – 10.0

stilīgs un spēcīgs izrādē. Tajā ir autors

kikeeifuy – 7.0

Tīri klausāms gabals.

diena.lv
diena.lv - Toms Čevers

Režisora Dmitrija Petrenko galvenais izteiksmes līdzeklis Mihaila Bulgakova Suņa sirds jauniestudējumā ir apzināti lēns izrādes ritms, kas no precīzi izraudzīta paņēmiena izrādes laikā diemžēl kļūst par tās uztveres kavēkli

kroders.lv
kroders.lv - Gundega Saulīte

Spēlējot līdzi šai vizuālajai dramaturģijai, izrādes vēstījums, kā jau minēju, risinās daudzvārdīgs un vienmuļš.

la.lv
la.lv - Armands Kalniņš

Izrādei ir labu mākslas darbu īpašība: par to daudz jādomā pēc noskatīšanās. Secinājumi nav priecīgi, bet vērtīgi gan.