Meklēt...

Amerikāņu bizons

Valmieras Drāmas teātris
Pievienot vērtējumu
8.2
12 vērtējumi

Deivids Mamets (1947) savā lugā “Amerikāņu bizons” ataino trīs sīkus blēžus, kuri plāno nozagt senu monētu kolekciju, sapņojot par ienesīgu biznesu, bet nerēķinās, ka viņu iedomātā biznesa modelis būs pārbaudījums viņu draudzībai. Kā viens no varoņiem saka savam gados jaunākajam draugam “Ir bizness un ir draudzība,” divas pasaules, kas diemžēl ne vienmēr var pastāvēt līdzās.

Pirmo reizi luga tika iestudēta 1975. gadā (iegūstot Drāmas kritiķu apvienības balvu kā labākā amerikāņu luga), bet 1977. gadā nokļuva līdz Brodvejai. Atsauksmes bija ļoti labvēlīgas, daudzi kritiķi slavēja Mameta spēju notvert amerikāņu ikdienas runas divdomības – “Mamets ir cilvēks, kurā ir vērts ieklausīties. Viņš ir rets putns – amerikāņu dramaturgs, kura lugās galvenā ir valoda.”

Izrādes ilgums
2st. 10min. (2 cēlieni)
Sezona
2021 / 2022
Pirmizrāde
7. maijā, 2022.
12.06
Trešdiena
18:30

Valmieras Drāmas teātris, Kurtuve

Valmiera, Rīgas iela 25a
Biļetes

Radošā komanda

Kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa
Režisore Inese Mičule
Gaismu mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis
Scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis

Atsauksmes

Laila – 5.0

Neuzrunāja... Grūti objektīvi novērtēt. Pēc pirmā cēliena aizgāju prom.

0
diena.lv
diena.lv - Līga Ulberte

Režisore Inese Mičule Valmierā iestudējusi lūzerīgu kovboju komēdiju Amerikāņu bizons, kas ieturēta provinces vesternu estētikā.

kroders.lv
kroders.lv - Toms Čevers

“Lugas interpretācija ir uzskatāms režisores pēdējo gadu radošā rokraksta piemērs, ko raksturo sevišķa pietāte pret autora tekstu, vienlaikus aktierus stimulējot iedzīvināt savu varoņu aktīvu un jūtīgu attieksmi pret dzīvi.”