Meklēt...

Nasing spešal

Ģertrūdes ielas teātris
Pievienot vērtējumu
8.8
18 vērtējumi

Izrādes “Nasing spešal” pamatā ir viena no ilgākajām Saeimas sēdēm atjaunotās Latvijas vēsturē – tā sākās 2008. gada 11. decembrī, turpinājās līdz nākamās dienas rītam un pēc nedēļu ilga pārtraukuma noslēdzās 2008. gada 18. decembrī, kopā ilgstot 28 stundas un 16 minūtes. Sēdes darba kārtībā bija nākamā gada valsts budžeta un tā pavadošo likumprojektu grozījumi un Administratīvi teritoriālās reformas likums. Tobrīd Latviju skāra pasaules ekonomiskā un vietējā politiskā krīze, un, kaut gan valdības un Saeimas īstenotie pasākumi vēlāk tika nodēvēti par “veiksmes stāstu”, tie būtiski iedragāja Latvijas sabiedrības uzticību valdībai un parlamentam nākotnē.

“Nasing spešal” tekstu veido Saeimas deputātu un valdības pārstāvju runātais sēdes laikā, ko izrādes radošā komanda pārstrādājusi krāsainā dokumentālā mozaīkā, skatītājiem tuvplānā atklājot aizrautīgu cīņu par varu un vēlētāja balsi. 

Izrādes ilgums
1st. 30min.
Sezona
2021 / 2022
Pirmizrāde
29. augustā, 2021.
Atrodas izlasēs

Radošā komanda

Kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa
Režisors Andrejs Jarovojs
Dramaturgs Andrejs Jarovojs
Mūzikas autore Linda Leimane
Video māksliniece Ieva Kauliņa

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Režisora Andreja Jarovoja jauniestudējumā Nasing spešal Saeimas darbs tiek parādīts, izmantojot muzikāla darba struktūru un dokumentālus tekstus atskaņojot sirreālā noskaņā