Meklēt...

Keruaka ceļš

Dailes teātris
Pievienot vērtējumu
8.8
11 vērtējumi

Ceļš, šis kustības simbols, kas vilina ar jauniem iespaidiem un piedzīvojumiem,kas dāsni dāvā skaistumu un kāda sapņa vai pat sapņu piepildījumu, ir arī brīvības simbols. Tā ir ceļa būtības burvība – atstāt ikdienas enkurus aiz muguras un aizmirst par tiem, jo ceļā atmiņas ir lieka bagāža. Ceļā krāj jaunas emocijas, kas vēlāk pārvērtīsies atmiņās, ceļā dodas ar gatavību iepazīt nepazīstamo gan pasaulē, gan sevī. Ceļā svin dzīvi, ko piedāvā brīvība.

Mēs svinēsim dzīvi, piedāvājot doties ceļā kopā ar koncertizrādi “Keruaka ceļš”. Un šo brīvo atmosfēru teātris vēlas ienest arī skatītāju rindās. Koncertizrādes apmeklētājiem Dailes dārzā ļauts ienākt ar dzērieniem no teātra kafejnīcas.

Mūsu ceļa zīmes būs bītu jeb bītiņiku, šīs pagājušā gadsimta 50. gadu jauniešu kontrkultūras, Bībele – Džeka Keruaka romāns “Ceļā”. Iznācis 1957. gadā un kļuvis par bestselleru, tas sludināja personisko brīvību, nepiekāpību un patiesības meklējumus. Tas ir poēzijas, narkotiku un jaunības caurstrāvots ceļojums, kurā svin esību, jo Otrā pasaules kara izraisītā trauksme un bailes bija radījušas izjūtu, ka nāve ir tuvāk nekā dzīve. Keruaks stāstīja, ka viņam vajadzēja tikai trīs nedēļas, lai romānu uzrakstītu, bet septiņus gadus, lai to izdzīvotu. Viņam vienmēr paliks 47, jo 1969. gadā nāve uzveica dzīvi, bet šogad atzīmējam Džeka Keruaka simtgadi.

Mūsu siltais ceļavējš būs mūzika un vārds. Dziedātāja Aija Vītoliņa, aktieri Niklāvs Kurpnieks un Klāvs Košins, mūziķi – Rūdolfs Dankfelds, Miķelis Putniņš, Romāns Vendiņš, Toms Poišs, Dāvis Jurka – gan ievedīs džeza noskaņās, izpildot klasiķu Četa Beikera un Ellas Fitcdžeraldas dziedātās dziesmas, gan ļaus pakavēties to 20. gadsimta mūziķu skaņdarbos, kuri sekoja bītu paaudzes ideāliem, un tā ir grupas “The Doors”, Petijas Smitas, Džimija Hendriksa, Boba Dilana un vēl daudzu citu radītā mūzika.

Izrādes ilgums
1st. 50min.
Sezona
2021 / 2022
Pirmizrāde
24. maijā, 2022.
28.08
Trešdiena
19:00

Dailes teātris, Dailes dārzs

Rīga, Brīvības iela 75
Izpārdots
29.08
Ceturtdiena
19:00

Dailes teātris, Dailes dārzs

Rīga, Brīvības iela 75
Izpārdots

Atsauksmes

ir.lv
ir.lv - Zane Radzobe

Autora alter ego Sals Paradaiss satiek Dīnu Moriartiju, cita leģendāra ASV 50.—60. gadu paaudzes rakstnieka Nīla Kesedija iedvesmotu varoni, un seko braucieni kadiljakā pāri visai Amerikai, brīvība, sekss, cigaretes, viskijs… Viss, pēc kā esot jāsmaržo īstam mūziķim, jaunās Dailes teātra izrādes Keruaka ceļš programmiņā ierakstījusi režisore Laura Groza. Tāpēc izrādē skan daudz dzīvās mūzikas un dzied Aija Vītoliņa.

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Koncertizrādes forma Dailes teātra iestudējumam Keruaka ceļš izrādījusies veiksmīga, radot viegli smeldzīgu stāstu par draudzību uz Amerikas lielceļu un pilsētu fona.