Keruaka ceļš

Dailes teātris

Keruaka ceļš

Dailes teātris

2021 / 2022 sezona

Pirmizrāde 24.05.2022

Vērtējums

8,7

3 vērtējumi

Ceļš, šis kustības simbols, kas vilina ar jauniem iespaidiem un piedzīvojumiem,kas dāsni dāvā skaistumu un kāda sapņa vai pat sapņu piepildījumu, ir arī brīvības simbols. Tā ir ceļa būtības burvība – atstāt ikdienas enkurus aiz muguras un aizmirst par tiem, jo ceļā atmiņas ir lieka bagāža. Ceļā krāj jaunas emocijas, kas vēlāk pārvērtīsies atmiņās, ceļā dodas ar gatavību iepazīt nepazīstamo gan pasaulē, gan sevī. Ceļā svin dzīvi, ko piedāvā brīvība.

Mēs svinēsim dzīvi Dailes dārzā, vasaras vakaros piedāvājot doties ceļā kopā ar koncertizrādi “Keruaka ceļš”.

Mūsu ceļa zīmes būs bītu jeb bītiņiku, šīs pagājušā gadsimta 50. gadu jauniešu kontrkultūras, Bībele – Džeka Keruaka romāns “Ceļā”. Iznācis 1957. gadā un kļuvis par bestselleru, tas sludināja personisko brīvību, nepiekāpību un patiesības meklējumus. Tas ir poēzijas, narkotiku un jaunības caurstrāvots ceļojums, kurā svin esību, jo Otrā pasaules kara izraisītā trauksme un bailes bija radījušas izjūtu, ka nāve ir tuvāk nekā dzīve. Keruaks stāstīja, ka viņam vajadzēja tikai trīs nedēļas, lai romānu uzrakstītu, bet septiņus gadus, lai to izdzīvotu. Viņam vienmēr paliks 47, jo 1969. gadā nāve uzveica dzīvi, bet šogad atzīmējam Džeka Keruaka simtgadi.

Mūsu siltais ceļavējš būs mūzika un vārds. Dziedātāja Aija Vītoliņa, aktieri Niklāvs Kurpnieks un Klāvs Košins, mūziķi – Rūdolfs Dankfelds, Miķelis Putniņš, Romāns Vendiņš, Toms Poišs, Dāvis Jurka – gan ievedīs džeza noskaņās, izpildot klasiķu Četa Beikera un Ellas Fitcdžeraldas dziedātās dziesmas, gan ļaus pakavēties to 20. gadsimta mūziķu skaņdarbos, kuri sekoja bītu paaudzes ideāliem, un tā ir grupas “The Doors”, Petijas Smitas, Džimija Hendriksa, Boba Dilana un vēl daudzu citu radītā mūzika.

dailesteatris.lv
Ielogoties Pievienot vērtējumu

Repertuārā

08.02 Trešdiena
19:00
Dailes teātris , Dailes dārzs
Rīga, Brīvības iela 75

Kritiķu
vērtējums

Pievieno vērtējumu

Par izrādi Keruaka ceļš

Kopējais vērtējums