Te sākas nakts

Ģertrūdes ielas teātris

Te sākas nakts

Vērtējums

8,7

2 vērtējumi

Opītis, viņa meita Marieta un mazmeita Sindija vada rāmu dzīvi kādā Francijas mazpilsētā. Atvaļinājuma laikā pēcpusdienās viņus apciemo četrdesmit gadu vecais Žils, kuru ar Opīti saista neparasta draudzība. Mierpilnā idille mainās, kad stāstā iejaucas žandarmērijas šefs. Te sākas nakts.

Alēna Girodī darbu var raksturot kā cīņu par mieru eksistencē ar citiem un sevi pašu. Autora absurdais, komiski mulsinošais un provokatīvais stāsts atklāj ilgas pēc emocionālas intimitātes un cilvēciskas saiknes, ko galvenais varonis Žils negaidīti atrod Opītī.

Vladislavs Nastavševs savās izrādēs izaicina normalitātes kultu un pēta tās neredzamās robežas, kas mūsu sabiedrībā liedz pieņemt atšķirīgo. Arī šoreiz sadarbībā ar spilgtu jaunākās paaudzes aktieru ansambli – Antu Aizupi, Kasparu Dumburu, Mariju Linarti, Āri Matesoviču, Inesi Pudžu un Igoru Šelegovski – režisors aicina skatītājus ienirt dvēseles ezeru dziļākajos un tumšākajos slāņos, pārskatot vispārpieņemtos priekšstatus par mīlestību un seksualitāti, kaisli un vardarbību.

git.lv
Ielogoties Pievienot vērtējumu

Kritiķu
vērtējums

Skatītāju
atsauksmes

Skujins

9,3

Skujins

Jāsaka, ka izrādi baudīt palīdzēja iepriekšējā teātra skatīšanās pieredze, kad esi gatavs pieņemt uz skatuves notiekošo kā mākslu. Mākslu tajā nozīmē, ka tas ir veids kā cilvēks izsakās par sev būtiskām lietām.

Otrs, kas palīdzēja baudīt izrādi, bija Riga IFF festivālā uz lielā ekrāna redzētā filma “Liberté”, kur filmas laikā katrs skatītājs, kurš pameta seansu, man lika justies.. “Kristap, paldies Dievam, Tu neesi vienīgais!”

Šo ņemot vērā saku, ka esmu ļoti priecīgs, kad šādas izrādes Latvijā tiek uzvestas un ir izpārdotas! Nastavševam ir ko teikt, viņš ir profesionālis, kurš zina kā to pateikt un viņam uzticas aktieri, kuri to izness skatītājiem. Bravo.

Un aktieru izlase lieliska. Jaunie, talantīgie un spēcīgie. Bauda vērot darbībā katru atsevišķi un kopā vienotā ansamblī. Šelegovskis, perfekti! Bet, ja esi no viņa daiļrades redzējis tikai filmu “Homo Novus”, labāk, pirms šīs izrādes skatīšanās, aizej uz kādu citu viņa izrādi, piemēram, “Dvēseļu Utenis”

Paldies komandai par izrādi un vakaru!

Pievieno vērtējumu

Par izrādi Te sākas nakts

Kopējais vērtējums