Meklēt...

Valoņas Nakts

Valmieras Drāmas teātris
Pievienot vērtējumu
4.0
1 vērtējums

Sena leģenda vēsta, ka iedabūt Donu Žuanu laulības ostā ir gandrīz neiespējami. Ja nu vienīgi, kad lieliem soļiem tuvojas vecums, savaldzināt sievietes kļūst arvien grūtāk, un sirdī ielavās bailes no vientulības. Šī stāsta centrā, kas risinās 18.gadsimta vidū – Dona Žuana piecas mīļākās, kuras uzaicinātas uz pili Normandijas nekurienē. Ikviena no viņām cer, ka kaislīgais mīlnieks apprecēs tieši viņu. Dona Žuana rīcībā ir viena nakts. Vai senā leģenda zaudēs savu burvju varu? Ar šo lugu franču valodā rakstošais beļģu rakstnieks Ēriks Emanuēls Šmits (1960) debitēja dramaturģijā 1991.gadā, un tā ir viņa pirmā 29 gadu vecumā sarakstītā luga. Šo darbu Valmieras teātrī iestudē lietuviešu režisors Rolands Atkočūns, kurš daudziem skatītājiem jau pazīstams ar iestudējumiem Dailes teātrī.

Sezona
2018 / 2019
Pirmizrāde
15. februārī, 2019.

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

kroders.lv
kroders.lv - Dita Jonīte

“Tomēr Rolanda Atkočūna režijā nav īsti iespējams saprast ne to, kādas ir šīs sievietes, ne to, kas Imanta Strada Donā Žuanā ir tāds, kas viņu padara pārāku par citām būtnēm biksēs, ne to, kas ir šīs leģendārās personas noslēpums.”

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Dona Žuana pusmūža krīzi Valmieras teātra izrādē Valoņas nakts režisors Rolands Atkočūns risina galvenokārt dekoratīvi, diezgan pavirši izturoties pret Ērika Emanuaela Šmita lugu