Meklēt...

Meža meitas

Valmieras Drāmas teātris
Pievienot vērtējumu
8.4
5 vērtējumi

Bruņotā pretošanās padomju okupācijai bija vīriešu karš, tomēr tas arī bija pirmais karš, kurā dažāda vecuma Latvijas sievietes bija spiestas iesaistīties tieši.

Pēc Otrā pasaules kara jaunas lauku sievietes, skolnieces, meitenes un šo stāstu varones pārtapa par jaunajai padomju varai nevēlamām. Viņas bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no okupācijas varas iestāžu aresta un represijām. Pirms došanās mežā viņas palīdzēja nacionālajiem partizāniem, kuru vidū bija viņu vīri, brāļi, tēvi, draugi un kaimiņi. Mežs kļuva par politisku jēdzienu, nepakļaušanās un pagrīdes metaforu. Mežs nav apmešanās un slēpšanās vieta vien – saiknes ar mežu, kas rezonē cauri meža meitu stāstiem, ir emocionālu, mītisku un simbolisku nozīmju piepildīts. Tie ir stāsti par dzīvi, attiecībām, uzticēšanos un nodevību, par ģimeni un bērniem, par sāpēm, zaudējumu un šķiršanos, par salauztiem sapņiem un spēku dzīvot.

Grāmatas autore Sanita Reinsone "Jēdziens meža meitas ir aizgūts no latviešu folkloras, kur tautasdziesmās tā tiek dēvētas meitenes, visbiežāk mežsargu meitas, kas dzīvo mežā vai mežu līdumā. Viņām ir labas zināšanas par mežu un īpaša saikne ar meža dzīvniekiem un kokiem. Meža meitām ir spēcīgas, skaņas balsis un citāds dienas ritums." 

Izrādes ilgums
1st. 25min. (1 cēliens)
Sezona
2017 / 2018
Pirmizrāde
12. janvārī, 2018.

Atsauksmes

jarinovska – 10.0

Lieliska izrāde, kura būtu jāredz ikvienam cilvēkam. Lai arī kopš izrādes ir pagājis gandrīz pusgads, bet es regulāri atceros to sajūtu, kas palika, kad izslēdzās gaismas. Šis nav viegli, bet ir ļoti, ļoti svarīgi!

0
diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Valmieras teātra izrādē Meža meitas uzrunā dokumentālie stāsti un aktrišu iejušanās tajos, bet iecerētā bunkura telpa zem skatuves sagādājusi raizes režisoram

satori.lv
satori.lv - Silvija Radzobe

Galvenais (un spēcīgākais) izteiksmes līdzeklis šai izrādē ir runātais vārds. Tādēļ liela nozīme teksta struktūrai un, protams, tā pasniegšanas veidam.

ir.lv
ir.lv - Edīte Tišheizere

Par karu var stāstīt no upuru vai izdzīvotāju viedokļa. Valmieras teātra izrādes Meža meitas režisors Mārtiņš Eihe, cerams, izvēlējies otro iespēju