Meklēt...

Romeo un Džuljeta

Latvijas Leļļu teātris

“Romeo un Džuljeta” ir viesrežisora Dāvida Džovanzanas (Somija) mūsdienīgs skatījums uz sarežģīto un trauslo posmu cilvēka dzīvē, ko sauc par pieaugšanu. Laiku, kad bez brieduma un pieredzes jātiek galā ar emocijām un izaicinājumiem, kas pārsniedz jebko līdz šim piedzīvoto. Multimediāls, vizuāli iespaidīgs skatuves stāsts par mēģinājumu atrast savu vietu iepriekšējo paaudžu izveidotajā pasaulē, kamēr paša spēkos vēl nav neko tajā mainīt, iepazīstot vilšanos, dusmas un cerības, ko nes līdzi ieiešana pieauguša cilvēka realitātē.

“Mēs vēlamies izmantot Šekspīra lugā esošo konfliktu un spriedzi, bet pielāgot to mūsdienu sabiedrībai, mūsdienu realitātei. Mērķis nav norādīt – kurš ir sliktais un kurš labais, bet vienkārši parādīt to, cik grūti ir komunicēt un veidot dialogu. Jau pēc pirmās mēģinājumu nedēļas ir redzams, ka izrāde būs estētiski ļoti skaista. Skatītājam tā būs ļoti iespaidīga pieredze. Mana pirmā izglītība ir gleznošana, tādēļ man ir ļoti vizuāla pieeja skatuvei. Man ir ļoti svarīgi, lai emocijas tiktu izteiktas arī caur kompozīciju, un kopā ar lellēm izrādei rodas gandrīz maģiska dimensija. Šo problemātisko un tumšo tēmu apvienojot ar ļoti poētisku pieeju, mēs skatītājiem vēlamies radīt ļoti spēcīgu pieredzi. Mēs esam nedaudz skarbi, taču tāda ir pusaudžu realitāte,” stāsta izrādes režisors Dāvids Džovanzana.

Režisors Dāvids Džovanzana (Davide Giovanzana) ir masku un fiziskā teātra ansambļa “Teatteri Metamorfoosi” izveidotājs Somijā, delartiskās komēdijas meistarklašu vadītājs, teātra vēstures un teorijas pasniedzējs. 2007. gadā viņš ar Latvijas Kultūras akadēmijas režijas 4. kursa studentiem iestudēja Viljama Šekspīra lugā balstīto izrādi “Simbelīns”. 2008. gadā Džovanzana iestudēja izrādi “Mandragora” Rīgas Krievu teātrī. Savukārt 2009. gadā viņa vadībā tika veidota izrāde “Latvia for sale” pēc Šekspīra traģēdijas “Karalis Līrs” motīviem, kurā piedalījās 48 LKA topošie skatuves mākslinieki. Trešo reizi Džovanzana tikās ar Latvijas Kultūras akadēmijas topošajiem aktieriem 2016. gadā, kad strādāja pie iestudējuma “Ričards III. Aklā zarna” (pēc V. Šekspīra lugas “Ričards III” motīviem) festivāla “Patriarha Rudens” ietvaros. Dāvids Džovanzana ir viens no septiņiem Latvijas Kultūras akadēmijas goda profesoriem. 

Izrādes ilgums
1st. 30min.
Sezona
2017 / 2018
Pirmizrāde
27. aprīlī, 2018.
la.lv
la.lv - Ilze Kļaviņa

Pusaudžu auditorijai adresētais iestudējums “Romeo un Džuljeta” Latvijas Leļļu teātrī dziļākā slānī piesaka ideju par situāciju, kurā humānas emocionālas saistības pārvēršas par funkcionāliem refleksiem.

delfi.lv
delfi.lv - Anna Andersone

No Šekspīra lugas Latvijas Leļļu teātra izrādē "Romeo un Džuljeta" palikuši tikai daži pieturpunkti, kurus somu režisors Dāvids Džovanzana tiecies izvērst sociāli aktuālā un vienlaikus humora caurstrāvotā komentārā par mūsdienu pusaudžiem, viņu vecākiem un sabiedrību.

teatravestnesis.lv
teatravestnesis.lv - Toms Čevers

Savstarpējās attiecības un liktenīgās satikšanās ir atbrīvojušās no jebkāda poētisma, jūtas cilvēkus skar sekli, tās aizstātas ar dažām infantilām emocijzīmītēm – tādām, kādas Džuljetai pirms nāves nosūta Romāns. Arī Džuljeta nepārgriež vēnas, tvīkdama pēc mīļotā, bet gan panikas pārņemta, kad pašas uzņemtais intīmais foto nokļūst sociālajā tīklā. Vai viņa to gribēja publicēt pirmā?

diena.lv
diena.lv - Undīne Adamaite

Lempīga un sāpīga ir ienākšana pieaugušo pasaulē. Dāvida Džovanzanas Romeo un Džuljeta Leļļu teātrī ir skarbs un vizuāli skaists stāsts. Par spīti Zilā vaļa klātbūtnei, izrādē netrūkst arī komikas. Izrādās, tas ir iespējams