Dvēseļu Utenis

Dirty Deal Teatro

Dvēseļu Utenis

Dirty Deal Teatro

2017 / 2018 sezona

Pirmizrāde 17.09.2017

Vērtējums

9,6

13 vērtējumi

Izrādes centrā atrodas Latvijā dzīvojošu sešu studentu kopiena, kuru likteņus izsķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta starp rietumiem un austrumiem, bet paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni.

Galvenie varoņi savus priekšstatus viens par otru veido nevis reālajā sadzīvē, bet no savu tēvu, vectēvu un pat vecvectēvu nostāstiem un populistiskiem ierakstiem sociālajos tīklos, kā rezultātā mierīga līdzpastāvēšana kļūst tikpat kā neiespējama.

Izrādes laikā seši studenti metas intelektuālā kaujā, kurā cīnās nevis par atbrīvošanos no iebrucēju jūga, bet par atbrīvošanos no stereotipiem un savu vectēvu pagātnes rēgiem. „Dvēseļu utenī” šķietami sadzīviska konflikta laikā tiek dekonstruēti iepriekšējo paaudžu radīti mīti par nacionālo identitāti, lai neļautu savu vectēvu bailēm un aizvainojumiem noteikt mūsdienu jauniešu izvēles un cīnītos par kopīgu vērtību sistēmu, kuras centrā atrodas cilvēks.

*Būtiska informācija skatītājiem – izrādes laikā vairākās ainās aktieri smēķē.

dirtydealteatro.lv
Ielogoties Pievienot vērtējumu

Kritiķu
vērtējums

Skatītāju
atsauksmes

Skujins

10,0

Skujins

Šis, kā retam teātra apmeklētājam (vēl tajā laikā) bij patiesi patīkam svaigums gan teātra, gan trupas un, jāatzīsts, arī scenogrāfijas pārsteigums. Tik viegli un patiesi bija noticēt visam absurdam, kas norisinājās uz skatuves. Bauda!

Pievieno vērtējumu

Par izrādi Dvēseļu Utenis

Kopējais vērtējums