Meklēt...

Līgo

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

Jānis Jurkāns, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, pazīstamais dramaturgs, sarakstījis vairāk nekā divdesmit lugu (tās ir gan Latvijas, gan ārzemju teātru repertuāros), pavisam nesen pabeidzis darbu pie lugas „Līgo”’. Vēlāk, kad par šo sacerējumu ieinteresējas Rīgas Krievu teātris (RKT), autors rada jaunu teksta versiju – krievu valodā.

Latvijas cilvēkiem vārds „Līgo” nav jātulko un jāizskaidro tā nozīme – tas ir saprotams visiem, tāpat kā līksmības, seno tradīciju, nelielas mistikas, bezbēdīguma un cerību stihija, kas aptver šos svētkus. Tas ir laiks, kad cenšamies attīrīties no visa nejaukā un netīkamā, meklējam savu papardes ziedu un gaidām saullēktu. Jāsaka, arī lugas varoņi rīkojas līdzīgi.

Precīzāk, trīs dažādu paaudžu vīrieši meklē savu ideālo sievieti – ilgās, sapņojumos un pat uz neapdzīvotas salas. Un, vai ideāls vispār pastāv? Kāpēc cilvēki reizēm vienkārši nedzird viens otru? Kur sapņi sajūk ar realitāti, un kāda ir maksa par šo brīnumu?

Leģendārā režisora Marka Zaharova skolniekam, neskaitāmu televīzijas iestudējumu autoram un daudzu seriālu režisoram Harijam Petrockim izrāde „Līgo” ir divdesmitais (pēc skaita) jeb jubilejas iestudējums. Vairāk nekā 20 gadus (ar pārtraukumiem) viņš strādājis galvenokārt Daugavpils teātrī un citos teātros, bet „Līgo” ir viņa pirmais projekts uz RKT skatuves.

Arī Latvijas teātra metra Andra Freiberga skolniecei, scenogrāfei un kostīmu māksliniecei, visjaunākajai šī iestudējuma dalībniecei Elīnai Miltai šī būs debija Rīgas Krievu teātrī.

Par mūzikas konsultantu šai izrādei kļuvis Nacionalā teātra muzikālās daļas vadītājs Valdis Zilveris.

Izrādes ilgums
1st.
Sezona
2013 / 2014
Pirmizrāde
20. maijā, 2014.

Radošā komanda

Autors Jānis Jurkāns
Horeogrāfs Kārlis Božs
Kostīmu māksliniece Elīna Milta-Niedrāja
Režisors Harijs Petrockis
Gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs
Mūzikas autors Valdis Zilveris
Scenogrāfe Elīna Milta-Niedrāja