Meklēt...

Tēvs klusums

Liepājas teātris
Pievienot vērtējumu
9.6
78 vērtējumi

Maijai ir 35 gadi, divi bērni, tikko svaigi šķirta laulība un vēlme atgriezties pie saprašanas par to, kas viņa pati ir, cenšoties izvairīties no savu vecāku pieļauto kļūdu atkārtošanas. Tāpēc viņa izlemj iepazīties ar savu tēvu, kurš viņas dzīvē nav bijis klātesošs, jo Maija ir viņa – sabiedrībā labi zināma kordiriģenta ārlaulības meita. Ilgas, gaidas, traģikomiski pieņēmumi un apzināšanās, ka tevī ir ārkārtīgi daudz kā no itin kā nezināma cilvēka, satricina, mulsina un aizkustina, saglabājoties klusai vēlmei, ka tēvs kādreiz Maiju spēs atzīt par savu meitu. Šī izrāde būs par dienu, kad tas tiešām notiek. Turklāt notiek kormūzikas pavadījumā.

Piedalās koris "Laiks" (vadītāja Ilze Balode).

Izrādes ilgums
2st. 25min. (2 cēlieni)
Sezona
2023 / 2024
Pirmizrāde
13. aprīlī, 2024.
28.09
Sestdiena
18:00

Liepājas teātris,

Liepāja, Teātra iela 4
Biļetes
29.09
Svētdiena
15:00

Liepājas teātris,

Liepāja, Teātra iela 4
Biļetes
23.10
Trešdiena
19:00

Liepājas teātris,

Liepāja, Teātra iela 4
Biļetes
30.10
Trešdiena
19:00

Liepājas teātris,

Liepāja, Teātra iela 4
Biļetes

Atsauksmes

Omārs – 9.0

Atpazīstami un ievelkoši. Ģirta Krūmiņa un Agneses Jēkabsones duets fantastisks. Paldies, dramaturģei par drosmi!

1
LaurA – 10.0

Dažu brīdi pat aizmirsties, ka skaties teātri

1
user220001 – 10.0

Emocionāli svarīga izrāde! Sveicu visu komandu ar šo brīnišķīgo darbu!

1
Irīna – 10.0

Fantastiska izrade!

0
diena.lv
diena.lv - Henrieta Verhoustinska

Režisora Valtera Sīļa Liepājas teātrī iestudētajā izrādē Tēvs klusums notiek tas, kas nemaz tik bieži teātrī negadās, – ka tik skaudri, sāpīgi un arī skaidri dialogā nolasās nepateiktais

ir.lv
ir.lv - Zane Radzobe

Liepājas teātra Tēvs klusums ir patīkama izrāde, bet nevaru nepieminēt, ka kaut kā tomēr pietrūka. Laikam tā, ka dramaturģe traumu tikai nosauc, bet nerāda, ko tā pēc būtības viņai nozīmē.

la.lv
la.lv - Ilze Kļaviņa

Smeldzīgu emocionālu toni izrādē ienes skaņu dizains, kura autors ir Arvīds Saulītis. Ar atbalsīs ilgi skanošo fonu muzikāli skaniskā partitūra piešķir visumā sadzīviskajai darbībai papildu dimensiju.

satori.lv
satori.lv - Valda Čakare

Tēvs teic, ka, viņaprāt, visskaistākā mūzika ir klusums. Bet izrādes pasaulē klusums nav tikai skaņas ierāmēts laika nogrieznis. Klusums ir arī metafora – metafora Tēva intereses trūkumam par meitu, viņa nespējai (negribēšanai?) nodibināt kontaktu.

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Izrāde nepavisam nav gaudena, tajā netrūkst humora, līdz kaulam atpazīstamu kultūras nama ballīšu un starplaiku atrakciju atmosfēras, žilbinoši precīzs ir kultūras nama direktores tēls Andas Albužes atveidojumā.

kroders.lv
kroders.lv - Normunds Akots

Ģirta Krūmiņa viesošanās Tēva lomā ir viena no izrādes mākslinieciskās veiksmes garantijām, jo aktiera iejušanās diriģenta tēlā ir teju vai absolūta.