Meklēt...

Latviešu raķetes

Liepājas teātris
Pievienot vērtējumu
9.6
31 vērtējums

Dokumentāls varoņeposs.

“Latviešu raķetes” ir izrāde, kurā skatītāji varēs ielūkoties latviešu bobleja vēsturē – režisors to veidojis, intervējot 21 bobslejam tuvu stavošu personu, veidojot savu skatījumu uz notikumiem. Latvijas bobsleja pirmsākums meklējams 20. gadsimta 80. gados, kad inženieris un kamaniņu sporta treneris Rolands Upatnieks pilnīgi tukšā vietā (PSRS un Latvijā sporta veids bobslejs tad vēl nebija) radīja PSRS izlasi, kurā 95 procenti bija latvieši. Rolanda Upatnieka inženiera un menedžera talants radīja īstu revolūciju 100 gadus vecā sporta veidā bobslejs – viņa projektētās kamanas, ko visā pasaulē sauca par “Latviešu raķetēm”.

Izrādē tiks izmantotas arī mūsdienu tehnoloģijas, kas finiša sekundes spēj sadalīt tūkstotis daļiņās, bet vēl joprojām nespēj ielūkoties varoņu dvēseles noslēpumainajās virāžās. Tas būs dokumentāls varoņu eposs latviešu tautai un piemiņai mūžībā aizgājušajam Rolandam Upatniekam.

Izrādes ilgums
2st. 50min. (2 cēlieni)
Sezona
2023 / 2024
Pirmizrāde
17. februārī, 2024.
25.02
Svētdiena
18:00

Liepājas teātris,

Liepāja, Teātra iela 4
Biļetes
22.03
Piektdiena
19:00

Liepājas teātris,

Liepāja, Teātra iela 4
Biļetes
17.04
Trešdiena
19:00

Liepājas teātris,

Liepāja, Teātra iela 4
Biļetes

Atsauksmes

Aija Ansone – 10.0

Skaista, spraiga, orginala izrade. Lielisks aktieru ansamblis, Kalita izcils galvena varona loma. Emocionali, meistarigi, pacilajosi. Jaredz ikvienam, kurs zina kas ir bobslejs. Patiks ari parejiem. Lielisks rezisora, scenografa, terpu makslinieces darbs- lakoniski, skaisti, precizi. Un rakete ir ista.

5
evija – 10.0

Izrāde - vērtība! paldies!

5
Sveiciens – 10.0

Būšu ļoti pārsteigta, ja "Latviešu raķetes" nesaņems balvas vairākās nominācijās - patiešām liels "wow"! Viss nostrādāts perfekti! It īpaši skatuves iekārtojums, noformējums, kas palīdz iznest gan stāsta nozīmi laikā, kad notikumi risinājušies, gan šodien, kad latvieši mēģina pieslīpēties mūžīgi mainīgajiem pasaules vējiem un no jauna veido savu identitāti globālajos laiku lokos.

5
Austra Ozola – 10.0

Ļoti patika izrāde. Dzīvs, patiess Stāsts no Latvijas bobsleja pirmsākuma, kad vēl nebija Latvijas. Izrādē atklājas sporta raupjā maizes garoza, smags darbs, zaudējumiem, cerība, fanātiska neatlaidība , darbs līdz izsīkumam un ticības uzvara. Ar pārdabiskie spēkiem atnes uzvaru mazajai Latvijai, kurā dzīvo lieli cilvēki un īstās personības! Fantastiska balta telpa, kura izrādes laikā transformējas un atklājas, mainās un rada sniegotu sajūt, atverot citu emocionālu dimensijas plakni! Koši spilgti tērpi. Lieliska aktierspēle, īsts komandas darbs! Lieliska jauda un emocionāls līdzpārdzīvojums! Tiešām iesaku!

5
duksis – 10.0

Ļoti reāli ..īpaši Mārtiņš Kalita Upatnieka lomā

3
Signija – 10.0

Lieliska izrāde, iesaku noskatīties ikvienam!

3
user276516 – 10.0

Vai šī izrāde ir perfekta? Nē. Taču šī ir izrāde ar LIELU sirdi. Un parastam skatītājam, kā man, tas ir daudz svarīgāk. Būtisks stāsts Latvijai - paldies režisoram, ka uzdrošinājās to izstāstīt. Un paldies Mārtiņam Kalitam - viņam 10 balles!

2
Omārs – 5.0

Pluss par stāsta aktualizēšanu, patriotismu un vizuālo noformējumu, taču dikti gribētos vairāk cilvēcisko pusi redzēt galvenajam varonim, kurš M.Kalitas izpildījumā 85% izrādes kliedz vājprāta balsī, kas ir ļoti apnicīgi. Lelles pilnīgi liekas - izrādes jauda bez tām tikai iegūtu.

0