Paolo un Frančeska

Valmieras Drāmas teātris
9.1
57 vērtējumi
1275. gadā Džovanni Malatesta apprecējās ar Frančesku, Gvido de Polentas meitu. Pēc vienpadsmit gadiem Džovanni atklāja melus, kurus visu šo laiku no viņa slēpa Frančeska un viņa jaunākais brālis Paolo. Tam neizbēgami sekoja noziegums. Kad Dante rakstīja “Dievišķās komēdijas” daļu “Elle”, nelaimīgo mīlētāju stāsts viņu aizrāva tik ļoti, ka viņi parādījās Piektajā dziesmā starp miesas grēciniekiem Otrajā elles lokā. Abu leģendām apvītais mīlasstāsts turpina atdzīvoties poēmās, lugās un operās. “Šī pasaule ir komēdija tiem, kas domā, un traģēdija tiem, kas jūt,” 1776. gadā Horācijs Volpors rakstīja vēstulē grāfienei Annai Aperei Ossori. Mūsu dzīves gaitā mēs esam kā vieni, tā otri, bieži vienlaicīgi pat abi, jo mūsu dzīve – tā ir komēdijas un traģēdijas grotesks sajukums, tā ir gan fantastiski pievilcīga, gan neticami briesmīga. Lai atrastu mīlestību, mēs virzāmies cauri mūsu dienām vienmēr pa maliņu pāri bezdibenim.
Izrādes ilgums
2 stundas 30 minūtes
Sezona
2022 / 2023
Pirmizrāde
2023. gada 6. aprīlī

Radošā komanda

Mākslinieks Anna Heinrihsone
Autors Dons Nigro
Režisors Indra Roga
Gaismu mākslinieks Niks Cipruss
Mūzikas autors Sandis Runge
Muzikālā noformējuma autors Emīls Zilberts
Muzikālā noformējuma autors Indra Roga
Video mākslinieks Marta Marija Gruzdova

Atsauksmes

mammucis21 – 10.0

Enerģijas bumba

Javeta – 10.0

Aizraujoša, aizkustinoša, sirdi veldzējoša izrāde.

Nikolajs – 10.0

Šedevrs ārpus žanriem!!

madara1968 – 10.0

Lai Artis Jancevskis dabūtu šo balvu ,viņš ir pelnījis godam !!!

beate.v – 10.0

Dzīva. Ievelkoša. Spēlēta bez liekulības. Brīnišķīga scenogrāfija.

valtsdt – 10.0

SUPER!!!!

LaurisZ – 10.0

Man ļoti patīk!

pparupa – 10.0

izcila izrāde

user694629 – 3.0

Visa par daudz. Lai akcentētu "pārnestas" nozīmes - nevainības zaudēšanu, burbuļa plīšanu u.tt. - pārāk daudz rekvizītu, lieku darbību. It kā surdotulks mani - dzirdīgu -nformētu par notiekošo.

GINTS – 10.0

Aktieri perfekti iejutušies lomās

ir.lv - Zane Radzobe

Vienīgā nemirstīgā lieta uz pasaules ir mīlestība, saka režisore Indra Roga. Lai to pierādītu, viņa Valmieras Drāmas teātrī iestudējusi stāstu par slaveniem mīlētājiem Frančesku un Paolo, reizēm dēvētiem par itāļu Romeo un Džuljetu. Vai skatītājiem gaidīt aizkustinošu mīlasstāstu? Mans ieteikums — ejiet uz izrādi bez īpašām gaidām. Tad nesanāks vilties, var gadīties, ka kaut ko iegūsit.

kroders.lv
kroders.lv - Maija Svarinska

Gana rosmīgi atainoti dažādi darbības laiki un atspoguļoti arī citi tēli. Piemēram, Krišjānis Strods ir gan liekulīgi glumais Frančeskas tēvs Gvido da Polenta, gan sātaniskais ložņa Guljelmo, gan augstdzimušais Dante savā majestātiskajā tērpā, kura cēlajā profilā atpazīstam gluži kā akmenī cirstās dižgara sejas atveidu, ko varam atrast internetā.