Meklēt...

Pisties vai dzīvot

Kvadrifrons
Pievienot vērtējumu
9.6
12 vērtējumi

Smaga mūzikas izrāde par prostatas vēzi"Pisties vai dzīvot" ir multimediāls vēstījums par vienu no sarežģītākajām vīriešu veselības likstām. Prostatas vēzis, par spīti tā izplatībai, ir tabu tēma, kas var nogalināt jebkuru ballīti. Lai gan sarunas par vēzi sabiedrībā ir aktualizējušās, prostatas vēzis, kas ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana vīriešu vidū, joprojām ir reti apskatīts un apspriests temats - īpaši mākslā. Iespējams, tas saistīts ar novecojušajiem, bet joprojām aktuālajiem uzskatiem, ka vīrieši nedrīkst izjust sāpes, emocijas vai pārdzīvojumus, kas ir neizbēgamas cīņā ar vēzi. Bieži prostatas vēža saslimšanas un ārstēšanas sekas ir seksuālo funkciju un erekcijas traucējumi, kas pacientiem asociējas ar vīrišķības zaudējumu. Ar šo izrādi, kurā tiek atklāts gan slimības emocionālais, gan faktoloģiskais fons, vēlamies parādīt, ka vīrietis vienmēr var izvēlēties, kura rokās ir viņa dzīvība - vēža vai tomēr paša.


Režisors Reinis Boters “Nav nekāds noslēpums, ka manis režisētajās izrādēs apskatītās tēmas izvēlos, iespaidojoties no savas dzīves notikumiem un pieredzēm. Varētu pat teikt, ka tā kļuvusi par manas radošās darbības iezīmi. Šis projekts nav izņēmums. Tuvu un ne tik tuvu cilvēku pieredzes, pieredzes kas tik ļoti saistītas ar brīžiem nenovēršamu nāves tuvošanos, sāpēm un brutālām ķermeniskām pārmaiņām ir gan psiholoģiski, gan fiziski smagas pašiem onkoloģijas pacientiem un arī viņu tuviniekiem. Domāju, ka šo tēmu ir svarīgi apskatīt arī mākslas valodā, īpaši no vīrieša pozīcijām. Manuprāt, par prostatas vēzi un tā pacientiem runā pārāk maz, tiem nav lobija politiskajā sektorā un pietiekama atbalsta valsts instancēs. Es no sirds ticu, ka lielformāta mākslas notikums par šo tēmu var to padarīt aktuālu un iekustināt procesus sociālajos un birokrātijas līmeņos. Bet svarīgākais - aicināt vīriešus laicīgi rūpēties par savu veselību.”


Izrāde tiks demonstrēta noteiktu skaitu reižu, un tās pirmizrāde būs daļa no vīriešu veselības mēneša, kas katru gadu norisinās novembrī.

Izrādes ilgums
1st. 20min. (1 cēliens)
Sezona
2022 / 2023
Pirmizrāde
25. novembrī, 2022.

Radošā komanda

Horeogrāfi Agate Bankava
Valērijs Oļehno
Kostīmu māksliniece Berta Vilipsone
Režisors Reinis Boters
Dramaturgi Reinis Boters
Raimonds Ķirķis
Gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko
Mūzikas autors Olivers Tarvids
Scenogrāfe Katrīna Neiburga
Video māksliniece Katrīna Neiburga

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

dance.lv
dance.lv - Didzis Ruicēns

“Kvadrifrona” izrādes bieži vien ir sociāli un politiski aktīvas, un Reiņa Botera režisētā izrāde “Pisties vai dzīvot” nav izņēmums. Šis ir laikmetīgs, sociāli un pilsoniski aktīvs mākslas darbs, kur radošā komanda skaidri apzinās gan mākslas personisko nozīmi, gan kontekstu, kurā darbs top.

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Trupa Kvadrifrons un grupa Tesa smagu tēmu atklāj ar smagu postmetāla mūziku, kas fiziski sadrebina klausītāju, liekot arī aizdomāties.