Meklēt...

Es - Bendžamins Batons

Latvijas Leļļu teātris
Pievienot vērtējumu
9.0
3 vērtējumi

F.S. Ficdžeralda literārais darbs "Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu" fascinē un aizrauj ne tikai savas neordināras idejas dēļ, bet arī tāpēc, ka tajā tiek risinātas divas būtiskas tēmas, kas skārušas cilvēku visos laikmetos – laika nepielūdzamais plūdums un vēlme atbilst sabiedrībā pieņemtajām normām. Līdz ar galveno varoni Bendžaminu Batonu, kurš piedzimst kā apmēram 70 gadus vecs večuks, bet nāves brīdī izgaist kā zīdainis, izrādes "Es - Bendžamins Batons" veidotāji piedāvās skatītājiem caur leļļu teātra estētiku izdzīvot unikāla cilvēka neparasto esību. Izrāde meklēs atbildes uz jautājumiem, kurus, iespējams, ikviens no mums sev dzīves laikā ir uzdevis vai es daru visu pēc labākās sirdsapziņas? Vai mani kāds mīlēs par to, kāds esmu? Vai, izpatīkot sabiedrības vēlmēm, standartiem, es būšu pieņemts savā kopienā?

Izrādes ilgums
1st. 0min.
Sezona
2021 / 2022
Pirmizrāde
18. februārī, 2022.

Radošā komanda

Māksliniece Krista Ķipure
Autors Frānsiss Skots Ficdžeralds
Kostīmu mākslinieks Edgars Niklasons
Režisors Edgars Niklasons
Gaismu mākslinieks Uldis Andersons
Mūzikas autors Staņislavs Kuļikovs
Scenogrāfs Edgars Niklasons

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

kroders.lv
kroders.lv - Kitija Balcare

Izrāde “Es – Bendžamins Batons” ne vien aktualizē citādā, bet arī sevis pieņemšanu, neraugoties uz vispārpieņemtiem kritērijiem, kurus radījis anonīmais zvērs, vārdā sabiedrība, vienlaikus izceļot arī laika nozīmi cilvēka dzīvē.

lsm.lv
lsm.lv - Māra Uzuliņa

Lai gan māksla patiešām var dzīvot būdiņā, tomēr zināmu kontekstu arī tām izrādēm, kas nav veidotas kā īpašvietas (site-specific) notikumi, piešķir arī teātra telpa, tās estētika, mājīgums vai tā trūkums.