Meklēt...

Saule riet austrumos

Dirty Deal Teatro
Pievienot vērtējumu
9.0
3 vērtējumi

"Saule riet austrumos" ir jaunā režisora Mārtiņa Gūtmaņa izrāde, kuras dramaturģiju kopā ar režisoru veidojusi Elza Marta Ruža. 

Izrāde ir muzikāla saruna ar Austras Skujiņas dzeju, kura ievedīs skatītāju dzejnieces domu pasaulē, pietuvojoties robežai starp sapni un nāvi. Izrādes mūzikas autori un izpildītāji ir jaunā aktrise Elīza Dombrovska un komponists Platons Buravickis.

Izrādes veidotāji par “Saule riet austrumos” stāsta “Dzejniece Austra Skujiņa 1932. gada 5. septembrī mira, ielecot Daugavā. Viņas dzejā atklājas spēcīga bezcerības izjūta, ko saasināja nabadzīgie dzīves apstākļi un nelaimīga mīlestība, taču tā saduras ar neizsmeļamu mīlestību pret dzīvi un ilgām dzīvot pilnvērtīgāka veidā. Iespējams, tieši šie sapņi un dzejnieces romantizētais dzīves skatījums noveda pie tik skaudras vilšanās realitātē, bet vai tas nozīmē, ka labāk nesapņot vispār? Vai sapni labāk "neguldīt šai pašā mirklī sirds kristalla zārkā vēl nedzimušu?”"

Izrādes ilgums
1st.
Sezona
2021 / 2022
Pirmizrāde
2021. gada 25. septembrī

Radošā komanda

Horeogrāfe Roberta Gailīte
Režisors Mārtiņš Gūtmanis
Dramaturģe Elza Marta Ruža
Dramaturgs Mārtiņš Gūtmanis
Dramaturģe Austra Skujiņa
Gaismu mākslinieks Niks Cipruss
Mūzikas autors Platons Buravickis
Producente Anna Ulberte

Atsauksmes

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

aprinkis.lv
aprinkis.lv - Ieva Struka

Izrādei ir profesionāli pārdomāta un nostrādāta forma, kas liecina par labu jaunajam režisoram, bet pats galvenais tajā ir profesionāli nostrādātais, precīzāk būtu teikt – enerģētiski spēcīgais Elīzas Dombrovskas aktierdarbs, kas liek domāt un cerēt, ka uz Latvijas teātra skatuves uznāk personība, kuras radošā pasaule ir pietiekami stipra un savdabīga, lai būtu, ar ko dalīties ilgāk nekā tikai vienā izrādē, pat ja tā ir lieliska.

lsm.lv
lsm.lv - Ilze Folkmane

1932. gada 5. septembra naktī Daugavā ielēca un noslīka 23 gadus jaunā un daudzsološā dzejniece Austra Skujiņa. Gandrīz 100 gadus vēlāk “Dirty Deal Teatro” jaunais un daudzsološais režisors Mārtiņš Gūtmanis tieši Skujiņas dzejā radis pamatu savai izrādei “Saule riet austrumos”.

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Dirty Deal Teatro sniedz jauniem režisoriem iespēju vingrināties un atklāj gan interesantus risinājumus, gan to, pie kā vēl jāpiestrādā

kroders.lv
kroders.lv - Ieva Estere Zālīte

“Mārtiņš Gūtmanis atceras un depresijas sapītajā traģismā spēj pamanīt to, ka būt cilvēkam, kas tikko kļuvis par pieaugušo, ir arī melni-komiski.”