Meklēt...

Arturs un apaļā galda bruņinieki

Latvijas Leļļu teātris
Pievienot vērtējumu
8.0
2 vērtējumi

“GIDA BALSS. Kā vēsta nostāsti, senatnē dzīvojuši daudzi jo daudzi karaļi, tomēr tikai daži no tiem spējuši iemantot tādu slavu kā drosmīgais Karalis Arturs, Logres valdnieka Utera Pendragona dēls. (..)

ANSELS. (Ķēmodamies.) Kur mājo diženu bruņinieku dvēseles... B-o-o-o-ring! (Ansels fotografē “selfiju” ar Karaļa Artura menekenu, kurš atrodas aiz vitrīnas. Piepeši manekens sakustas un Ansels salecas,) Eu, jūs redzējāt?!

Tā aizsākas stāsts par četriem 6.b klases skolēniem, kuri dodoties ekskursijā uz viduslaiku mūra pils muzeju aiz pārlieku lielas garlaicības iekļūst piedzīvojumos, kas uz visiem laikiem izmaina viņu dzīves un aizsāk galvu reibinošu cīņu par izkļūšanu no muzeja un savām baiļu sienām.

Kā noticēt sev un kļūt par varoni? Kā atšķiras varoņi un varonība leģendā par Karali Arturu un Apaļā galda bruņiniekiem un mūsdienās? Izrādes veidotāji atdzīvinās leģendu par bruņinieku laikmetu, izmantojot leļļu un objektu teātra paņēmienus, bet dramaturģiju balstīs šobrīd visā pasaulē populāro “izlaušanās istabu” jeb “escape room” noteikumos, kad, lai izkļūtu no slēgtas telpas, spēles dalībniekiem ir jāatrisina noteikts skaits uzdevumu.

Sezona
2020 / 2021
Pirmizrāde
11. decembrī, 2020.

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

kroders.lv
kroders.lv - Kitija Balcare

Dramaturģes Sandijas Santas stāsts, protams, ļauj uzvarēt draudzībai, radot varoņus, kuros mazajiem skatītājiem ir iespējams sameklēt savus domubiedrus, un, iespējams, mudinot vēlmi paviesoties īstā muzejā. Tiesa, līdz tam skatītajam ieteicams paveikt “mājasdarbus”, ko var atrast uz izrādes programmiņas – jāapgūst no galvas roķīgā himna un jāiemācās pašam pagatavot siermaizes.