Meklēt...

Monstrs

Dailes teātris
Pievienot vērtējumu
9.1
7 vērtējumi

Iestudējums “Monstrs” vēsta par jauno, nepieredzējušo, bet ļoti apzinīgo skolotāju Tomu, kura audzināšanā nonāk piecpadsmit gadus vecais, taču jau daudzkārt pieredzējušākais Derils. Tāpat kā savus vienaudžus un elkus no populārās kultūras, Derilu nebiedē nekas un viņam nerūp neviens. Lai izpildītu skolotāja misiju un izglābtu no izslēgšanas audzēkni, kuru pieklātos dēvēt par “grūti audzināmu”, jaunais pedagogs ir spiests iepazīt līdz šim nezināmo hip-hop, slenga un vardarbību glorificējošu pasauli, kas liek pārvērtēt pašam savu, šķietami pareizo dzīvi.

Izrādes ilgums
2st. 25min.
Sezona
2020 / 2021
Pirmizrāde
9. oktobrī, 2020.

Radošā komanda

Autors Dankans Makmillans
Kostīmu māksliniece Baiba Litiņa
Režisors Dmitrijs Petrenko
Gaismu māksliniece Māra Vaļikova
Mūzikas autors Rihards Jānis Ķullītis
Scenogrāfe Marija Ulmane
Tulkotājs Andris Kuprišs

Atsauksmes

Mireille – 10.0

Izrāde, kas nākamajā dienā vēl nelaiž vaļā. Andžāns un Avots tik izcili nospēlēja savas lomas. Bravo!

0
la.lv
la.lv - Ilze Kļaviņa

Režisora Dmitrija Petrenko koncepts, kas iet pa psiholoģiska padziļinājuma ceļu, panāk visu četru tēlu patiesību mākslinieciski izteiksmīgu un vienlaikus neitrālu atklāsmi.

delfi.lv
delfi.lv - Eva Škenderska

Dailes teātra izrādes "Monstrs" galvenais varonis Derils ir spilgts, straujš, skaļš, tiešs, nekaunīgs. Apkārtējo noteiktā diagnoze – galējs empātijas trūkums un nejūtīgums. Viņa pašaizsardzības ieroči – ironija un cinisms, bet aiz šī izdzīvošanas mehānisma slēpjas ass prāts un griezīgi vērīgs pasaules un sabiedrības vērojums.

diena.lv
diena.lv - Undīne Adamaite

Izrāde Monstrs iedzen stūrī – tiklīdz tu kopā ar skolotāju vēlēsies ieķerties Derilam rīklē un purināt, purināt, purināt, kamēr viņš un tamlīdzīgie pazūd no zemes virsas, tu būsi kļuvis par monstru sevī.