Meklēt...

Dēmons

Liepājas teātris
Pievienot vērtējumu
9.6
11 vērtējumi

Poēmu “Dēmons” krievu romantisma dzejnieks M. Ļermontovs izstrādāja visu savu neilgo mūžu. Tajā viņš risina stāstu par izraidīto eņģeli, kurš spiests pavadīt savu esību vientulībā un naidā, līdz negaidīti iemīl skaisto meiteni Tamāru. Viņa nespēj pretoties Dēmona valdzinājumam.

Vēstījumu, kuram raksturīga izsmalcināta dzejas valoda un vareno Gruzijas kalnu tēlojumi, režisors V. Meikšāns veido ciešā sadarbībā ar scenogrāfi Moniku Pormali un džeza trio “Auziņš – Čudars – Arutyunyan”, kas izrādē atskaņos komponista Matīsa Čudara mūziku. Aktierspēles, dzejas, vizualitātes un mūzikas elementi izrādē saplūdīs ciešā savijumā, ar kuru mākslinieki meklēs atbildi uz jautājumu “Kas ir dēmons?” šeit un šodien.

Sezona
2019 / 2020
Pirmizrāde
17. maijā, 2020.

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Režisora Viestura Meikšāna jauniestudējums Dēmōns Liepājas teātrī ir kā vairākas kopā sabērtas puzles – skatītājam nākas piepūlēties, lai savietotu prātā visus izrādes elementus.

ir.lv
ir.lv - Edīte Tišheizere

Šī nu reiz ir izrāde, kurai vajag ļauties. Apmēram tā, kā klausoties džezmeņu saspēli, — iešūpojoties kopējā ritmā, jau iepriekš nojaušot un izbaudot, kā mūziķi pārtvers cits no cita improvizāciju, kā viena krāsa paspilgtinās nākamo.

teatravestnesis.lv
teatravestnesis.lv - Valda Čakare

Ļermontovs Dēmonā tēlo kaislību, kas paceļ pāri ikdienībai. Viestura Meikšāna izrādes koordinātēs pacelt pāri ikdienībai nozīmē ievietot virtuālajā pasaulē.