Meklēt...

Puika, kurš redzēja tumsā

Latvijas Nacionālais teātris
Pievienot vērtējumu
9.4
19 vērtējumi

Kad tev aizsien acis ar necaurredzamu drānu, tu kļūsti cits. Izmainās tava domāšana, izmainās tavs fiziskais ķermenis un pasaules uztvere. Tu vairs neesi tas, kas tu biji pirms tam. Tu esi nezināmajā, un tu esi tajā viens pats. Un pēkšņi lietas, kuras iepriekš neprasīja nekādu piepūli, nu ir jādara lēni un uzmanīgi.

Jēkabs ir piedzimis neredzīgiem vecākiem, tāpēc viņam nav diži lielas izvēles - viņam jābūt atbildīgam un saprotošam, ar pienākumu attaisnot vecāku sapņus pret viņu sabiedrības priekšā. Nē, tas nebūt nav grūti, jo viņš taču zina, ka ir īpašs - neredzīgo pasaulē Jēkabs ir vienīgais, kurš redz. Viņš vienīgais redz tumsā! Grūti paliek brīdī, kad jāsāk iet skolā un nākas aptvert, ka patiesībā viņš vienkārši ir piedzimis neredzīgiem vecākiem un visa dzīve ir viens bezgalīgs pienākums.

Izrādes ilgums
2st. 30min.
Sezona
2019 / 2020
Pirmizrāde
4. decembrī, 2019.
26.09
Ceturtdiena
18:30

Latvijas Nacionālais teātris, Jaunā zāle

Rīga, Kronvalda bulvāris 2
Biļetes
10.10
Ceturtdiena
18:30

Latvijas Nacionālais teātris, Jaunā zāle

Rīga, Kronvalda bulvāris 2
Biļetes

Radošā komanda

Kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa
Režisors Valters Sīlis
Dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce
Gaismu māksliniece Lienīte Slišāne
Mūzikas autors Gatis Krievāns
Producente Diāna Kaijaka
Scenogrāfe Ieva Kauliņa
Video mākslinieks Toms Zeļģis

Atsauksmes

user689629 – 9.0

Pirmkārt jau ļoti patiess R.Bugavičutes-Pēces darbs, kuram iestudējums iedod reālas aprises. Viegli par nopietno, kas rada arī pārdomas.

2
delfi.lv
delfi.lv - Dita Jonīte

Šoreiz ir neparasti grūti atrast īstos vārdus, lai pateiktu, cik svarīgs ir nesen tapušais Latvijas Nacionālā teātra iestudējums "Puika, kurš redzēja tumsā". Grūti tādēļ, ka Valtera Sīļa iestudējums un Rasas Bugavičutes-Pēces grāmata (pēc kuras veidota arī luga teātrim) runā par tēmām, kas vairumam no mums ir un reizē nav ikdiena. Jā, sabiedrībā ir cilvēki, kas neredz, tomēr ikdienā ar tiem nav gandrīz nekāda kontakta, jo tie dzīvo it kā citā pasaulē. Pieaugušie šķietami zina, ko nozīmē audzināt bērnus, tomēr, apveltīti ar visām iespējamām cilvēka maņām, ikdienā pamanās pieļaut tik daudz kļūdu.

ir.lv
ir.lv - Edīte Tišheizere

Nacionālā teātra Jaunās zāles izrāde Puika, kurš redzēja tumsā ir smalks un juteklisks darbs par neredzību un nevēlēšanos redzēt

kroders.lv
kroders.lv - Agnese Linka

Ar šo darbu režisors un visa iestudējuma radošā grupa apliecina prasmi veikli un aizrautīgi lietot audioteātra mākslinieciskos izteiksmes līdzekļus, integrējot tos dramatiskā teātra iestudējumā.

diena.lv
diena.lv - Toms Čevers

Nacionālā teātra izrāde Puika, kurš redzēja tumsā ir intensitātē neatslābstošs, pamatīgs stāsts par pieaugšanu, pienākumu un toleranci.