Dievs. Daba. Darbs

Rēzeknes teātris Joriks

Dievs. Daba. Darbs

Rēzeknes teātris Joriks

2017 / 2018 sezona

Pirmizrāde 27.03.2018

Izrādes ilgums 1h 15min

Vērtējums

7,0

Viens vērtējums

Annele ir kalpu ģimenes jaunākā atvase, zinātkāra meitene, kura cenšas iederēties pieaugušo pasaulē. Dienu no dienas viņa meklē iespējas būt tuvāk mātei, tēvam vecmāmiņai un māsai Liziņai, taču darbs tos spītīgi tur gūstā, liekot Annelei justies vientuļai un atstumtai. Katru reizi, kad pastarīte vecākiem kaut ko prasa, vienīgais, ko viņa saņem pretī ir smaga nopūta, kam seko bezpalīdzīgs: ei nu ei, mulķīte. Bet Annele nav nekāda muļķīte, viņa grib zināt un saprast un ja lielie atbildes nesniedz, tās jāmeklē pašai.

Annas Brigaderes autobiogrāfiskās triloģijas pirmā daļa ‘’Dievs, daba, darbs’’ ir kā piemineklis, autores veltījums ģimenei, kas viņu izaudzinājusi par izcilu Latvijas kultūras personību. Izrādes tapšanas procesā radošā komanda analizēja arī citus Brigaderes darbus, piezīmes, publikācijas, meklējot cēloņus un likumsakarības, kas nosaka indivīda izaugsmi un ciešo saikni ar tā radītājiem.

Iestudējums ‘’Dievs. Daba. Darbs’’ ir pieaugšanas stāsts, bērnības atmiņu uzplaiksnījums, kurā bērns, gluži kā tukša papīra lapa, tiecas aizrautīgi tikt pierakstīts līdz pat malām ar prieku, bēdām un visu to, kas viņa pasauli padara tik bagātu un interesantu. Izrādē vienkopus sadzīvo plāna, objektu un ēnu teātra estētika, piešķirot katrai ainai atšķirīgu formu un atmosfēru.

teatrisjoriks.lv

Autors

7,0

Anna Brigadere

Režisors

7,0

Edgars Niklasons

Scenogrāfs

7,0

Gints Sippo

Horeogrāfs

7,0

Alise Putniņa

Mūzika

7,0

Kaspars Niklasons

Dramaturgs

7,0

Edgars Niklasons

Video

Evita Rusova

Ielogoties Pievienot vērtējumu

Kritiķu
vērtējums

Pievieno vērtējumu

Par izrādi Dievs. Daba. Darbs

Kopējais vērtējums