Meklēt...

Kaka un pavasaris

Istabas Teātris
Pievienot vērtējumu
10.0
1 vērtējums

Režisors Jānis Znotiņš kopā ar aktrisi Anci Muižnieci ir radījuši nu jau trešo izrādi bērniem un vecākiem galerijas ISTABA telpās. Šoreiz tā veidota pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem. Guntara Godiņa tulkotā grāmata, kas 2012. gadā iznāca bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs”, ir piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas un iemīļota līdz ar citiem šī autora latviski tulkotajiem darbiem – “Lote no izgudrotāju ciema” un “Sirlī, Sīms un noslēpumi”. 

Izrāde ir ne vien skatītāju iecienīta, bet ievērota arī no teātra profesionāļu puses – izrāde nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai 2015./2016. gada sezonā kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem.


Jānis Znotiņš “Bērnu izrādes veidoju, lai muļķojoties sniegtu bērniem jēgpilnu stundu, kurā viņi iemācās ko jaunu. Manuprāt, Andruss Kivirehks to lieliski paveic savos stāstos – viņš ar provocējošu muļķību sasniedz dziļu jēgu par pasaules kārtību.” 


Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c.. Izrādei izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – slimība. 

“Lai kaut ko iemācītos, vajag, lai ir interesanti un jautri,” tā saka Ance Muižniece pirmajā Jāņa Znotiņa izrādē bērniem – “Istabas fabulas”. Ar šādu pārliecību tapusi arī jaunā izrāde “Kaka un pavasaris”. 

Izrādes ilgums
1st.
Sezona
2015 / 2016
Pirmizrāde
19. martā, 2016.
24.02
Sestdiena
13:00

Ģertrūdes ielas teātris

Rīga, Ģertrūdes ielā 101a
Izpārdots
24.03
Svētdiena
13:00

Ģertrūdes ielas teātris

Rīga, Ģertrūdes ielā 101a
Biļetes

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!