Meklēt...

Gaiši zilais punkts

Istabas Teātris
Pievienot vērtējumu
8.3
3 vērtējumi

Iestudējums bez vārdiem, bet ar kustības, mūzikas, scenogrāfijas, gaismas mākslinieciskajiem risinājumiem mēģinās empātiski iejusties pusaudža emociju pasaulē, apliecinot, ka katram pusaudzim un viņa izjūtām un emocijām ir vieta uz šīs pasaules.

“Gaiši zilais punkts” ir nosaukums fotogrāfijai, ko 1990. gada 14. februārī uzņēma NASA kosmosa kuģis Voyager 1, kad tā devās ārā no Saules sistēmas. Zemeslode šajā attēlā ir mazs gaiši zils punkts.


Kas ir vienojošs jaunieša emocionālajai pasaule ar Lielo sprādzienu un procesiem pēc tā? Jaunības maksimālisma posms ir vienlīdz pilnas ārkārtīgi jaudīgas enerģijas un tikpat dramatiska sabrukuma. Līdzīgi, kā mūsu galaktikā, kur elementārdaļiņa Higsa bozons var iznīcināt visu, bet vienlaikus viss no tā sastāv.


Ar jauniešiem runā visi. Skolā skolotāji, mājās vecāki, uz ielas citi pieaugušie, skolas sargi, veikalu pārdevēji un lielākoties, kāds viņus māca dzīvot. Taču emocionālo pasauli ikviens no mums izjūt ķermeniski. Mums trīc kājas no uztraukuma, mēs piesarkstam no dusmām vai kauna, mēs svīstam, savelkam rokas dūrēs un smaidam.

Programmas "Latvijas skolas soma" notikums.

Izrādes ilgums
45min. (1 cēliens)
Sezona
2023 / 2024
Pirmizrāde
16. decembrī, 2023.
24.02
Sestdiena
19:00

Istabas Teātris, Ģertrūdes ielas teātris

Rīga, Ģertrūdes ielā 101a
Biļetes

Radošā komanda

Mākslinieks Adriāns Toms Kulpe
Horeogrāfe Agate Bankava
Režisors Jānis Znotiņš
Dramaturgs Jānis Znotiņš

Nav atsauksmju

Nav pievienota vēl neviena atsauksme, esi pirmais!

kroders.lv
kroders.lv - Luīze Šnore, Jete Anna Puriņa

“Istabas teātris” Jāņa Znotiņa režijā iekš Ģertrūdes ielas teātra gada tumšākajā laikā radījis krāsainu kustību izrādi, kas rāda gan niķus, gan trikus, gan vienkāršas skumjas un liek justies normālam. Trīs briesmoņi, trīs emocionāli cilvēkbērni, ļoti daudz bumbiņu un liels emociju diapazons.