Meklēt...

Dauka. Labie jautājumi

Liepājas Leļļu teātris
Pievienot vērtējumu
9.2
15 vērtējumi

Pēc Sudrabu Edžus stāsta “Dullais Dauka” motīviem

Izrāde ir aicinājums jauniešiem sarunāties par fizisko un emocionālo vardarbību, drosmi un piedošanu. Tā ir saruna par Daukas kā bērna emocionālajiem pārdzīvojumiem mūsdienu vērtību kontekstā un mūsdienu cilvēka sapratnē – solis uz dialogu starp bērniem un vecākiem, starp pagātni un tagadni. Izrādes forma nav tradicionāla. Aktieri vienlaikus risina gan atveidoto varoņu – Daukas, Mātes, Skolotāja stāstu, gan savu – Ingas, Ilzes un Armanda. Katrs kā aktieris un vienlaikus tēls izrādē viņi reprezentē atšķirīgu Liepājas teātra kursu, paaudzi un dzīves redzējumu. Skatītāji izrādi var vērot maksimālā pietuvinājumā, sekot tēlu tapšanai un tam, kā aktieri veido savas attiecības viens ar otru, ar skatītāju un ar teātri.

Sezona
2022 / 2023
Pirmizrāde
2022. gada 9. septembrī

Radošā komanda

Autors Sudrabu Edžus
Kostīmu māksliniece Inga Siliņa
Režisors Dmitrijs Petrenko
Gaismu mākslinieks Jānis Brašs
Mūzikas autors Kristaps Žilinskis
Scenogrāfe Inga Siliņa

Atsauksmes

Samanta – 10.0

Viss izcili

Martinss – 10.0

Ļoti smieklīga izrāde 10/10

Ieva – 10.0

Superīga izrāde!

Mārtiņš – 10.0

Ļoti patika! Bija par ko aizdomāties. Paldies! :)

Egle – 9.6

Ļoti veiksmīgs iestudējums pusaudžu auditorijai. Šo tikai vest un rādīt skolās (apmēram no kādas 4.-5. klases). Asprātīgi, mūsdienīgi, interesanti un galu galā beigās arī emocionāli. Forma atbilstoša jauno cilvēku uztverei, kas nemitīgi šaudās no viena "kadra" uz nākamo. Ja nu vienīgi Ilze Jura drusku, drusku par daudz ekspresīva un šķiet, ka pārspēlē, bet kopumā - neraugoties uz skumjo Daukas stāstu, pēcsajūta ir ļoti gaiša.

satori.lv
satori.lv - Jana Egle

Aptuveni piecdesmit minūtēs nav iespējams sniegt atbildes uz visiem uzdotajiem jautājumiem. Bet tas noteikti nav izrādes veidotāju mērķis – sniegt atbildes. Un atbilde visvērtīgākā vienmēr ir tad, ja tu to atrodi un noformulē pats, meklēdams sevī. Analizēdams savas dzīves un savu attiecību likumsakarības. Svarīgi ir uzdrošināties uzdot sev pašam īstos jautājumus. Arī es, šeit rakstot, daudz vairāk esmu uzdevusi jautājumus, nekā sniegusi atbildes.