Meklēt...

Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis

Kvadrifrons
Pievienot vērtējumu
9.5
25 vērtējumi

Vēstuļu lasījumu “Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis” iedvesmojušas latviešu rakstnieces, prozaiķes, esejistes, publicistes, tulkotājas un atdzejotājas Regīnas Ezeras sešdesmito gadu vidū rakstītās mīlestības vēstules. 2003. gadā autores meita Aija Vālodze tās apkopojusi apgāda "Priedaines" izdotā krājumā, kura nosaukumā izmantots fragments no Basjo Macuo haikas.
Vīrietis, kuram septiņu gadu garumā Ezera veltījusi šīs nenosūtītās vēstules un kura vārdu krājuma lasītājs tā arī neuzzina, vēstuļu sarakstīšanas laikā bijis ģimenes cilvēks, arī pati Ezera bija precējusies trīs bērnu māte, turklāt viņi abi bija sabiedrībā pazīstamas personas. Rezultātā 25 vēstuļu garumā, atkal un atkal apsolīdama vairs nerakstīt, tomēr nemitīgi laužot sev pašai doto zvērestu, Ezera izmisīgi un patiesi atklāj stāstu par nelaimīgu mīlestību un neaizsniedzamu sapni, kuram tā arī nav lemts īstenoties.

Tomēr mūsu izrādē neizskan neviena pati Regīnas Ezeras rakstīta rindiņa.

Tā vietā izrādes tekstu veido fragmenti no 236 šī brīža Latvijas iedzīvotāju rakstītām vēstulēm, kurās dažnedažādi sabiedrībā pazīstami un nepazīstami cilvēki dalās savās anonīmajās pārdomās, pārdzīvojumos un pieredzēs, kas saistītas ar mīlestības radošo un postošo spēku.

Sezona
2022 / 2023
Pirmizrāde
15. decembrī, 2022.
22.08
Ceturtdiena
19:00

Kvadrifrons, Mēru Muiža

Smiltene, Bilskas pagasts, Mēri
Biļetes
23.08
Piektdiena
18:00

Kvadrifrons, Valmiermuižas alus viesistaba

Valmiera, Valmiermuiža, Dzirnavu iela 2
Biļetes

Radošā komanda

Gaismu māksliniece Nikola Suhareva

Atsauksmes

Junolainena – 10.0

Ļoti, ļoti patika izrāde! Forša ideja lasīt vēstules un tas viss bija veiksmīgi savīts ar Ezeras vēstulēm. Emocionāli, skaisti, intīmi.

1
Skujins – 9.0

Smeldzīgi. Bet nu skaisti tomēr ir iemīlēties, ne?

0
user954320 – 10.0

Pasmējos. Paraudāju. Atcerējos

0
satori.lv
satori.lv - Anna Belkovska

"Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis" izceļ tieši šo normālību. Neatbildētas mīlestības normālību, kas, par spīti mūsu vientuļākajos brīžos klātesošajām aizdomām par pretējo, ir pat biežāk sastopama nekā izdevusies kopābūšana.