Meklēt...

Autobuss

Austrumu robeža
Pievienot vērtējumu
4.0
2 vērtējumi

Laiks pagriezieniem, kurus neviens negaidīja.

Piedzīvojumu virpulis pēc bulgāru rakstnieka Staņislava Stratijeva tāda paša nosaukuma komēdijas motīviem.

Kādā vakarā, kādā lielpilsētā no Galapunkta uz Centru noteiktā laikā dodas pustukšs satiksmes autobuss. Tādu autobusu pilsētā vakarā ir daudz, taču šis konkrētais izrādīsies īpašs. Tajā brauc brīnišķi pasažieri Vienaldzīgā (Anna Šteina), Prātniece (Zane Burnicka), Mīlošā (Zane Vaļicka), Virtuozā (Līga Robežniece), Nepraša (Madars Zvagulis) un Nomaļnieks (Kārlis Anitens). Lai gan vēl pirms autobusa atiešanas no Galapunkta pasažieru starpā izceļas pamatīgs konflikts varen lielas vijoles (čella) dēļ, situācijas patieso nopietnību pasažieri pamana tikai tad, kad kāds no viņiem caur tumšajiem logiem ievēro, ka autobuss nebrauc pa noteikto maršrutu. Tas vispār nebrauc uz Centru! Kas noticis, kā rīkoties, kurp autobuss dodas un kā to apturēt, ja pie vadītāja kabīnes redzams uzraksts “Ar vadītāju nesarunāties!”? Galvu reibinoši notikumu pavērsieni, sazvērestības teorijas, nebeidzami pārpratumi, riskēšana ar dzīvībām un brīvībām – tas viss šajā vakarā sagaida sešus autobusa pasažierus un arī jūs, dārgie skatītāji!

Komēdiju vai precīzāk – satīras lugu “Autobuss” bulgāru rakstnieks Staņislavs Stratijevs (1941 – 2000) uzrakstīja 1980. gadā. Meistarīgi pārnesot visas sabiedrības rakstura īpašības uz kāda autobusa pasažieriem, autoram izdevies braucamrīku padarīt par miniatūru valsti, kas savtīgi domājošas valdības (autobusa gadījumā – šofera) vadīta, dodas sabiedrībai nesaprotamā virzienā. Vai un ar kādiem līdzekļiem ļaudīm izdodas vienoties, lai stātos pretim nejēdzībām un savtīgajām interesēm, to visu autors asprātīgi apspēlē savā darbā, kas arī 40 gadus pēc tapšanas nav zaudējis ne kripatu aktualitātes.

Sezona
2022 / 2023
Pirmizrāde
30. septembrī, 2022.

Atsauksmes

Cherish – 4.0

Ir grūti iztēloties samocītāku izrādi. Galveno vēstījumu nav sapratuši ne aktieri, ne skatītāji zālē. Bet varbūt tas tā arī ir - autobuss brauc bez noteikta mērķa....

0