Kalendārs mani sauc

Valmieras Drāmas teātris

Kalendārs mani sauc

Valmieras Drāmas teātris

2021 / 2022 sezona

Pirmizrāde 12.04.2022

Izrādes ilgums 2h 40min

Vērtējums

8,4

7 vērtējumi

Oskars zina no galvas kalendāru un katru dienu iet staigāties, jo tas viņam nāk par labu. Oskaram ir mamma, mīlestība un draugi, un par to visu viņš raksta savā dienasgrāmatā. Oskars objektīvo zināšanu trūkumu aizstāj ar subjektīvu skatījumu – tā saka mācītājs Arvīds. Oskars patīk bērniem un dulliem pensionāriem. Oskars nepieder īstenībai. Oskaram nepatīk runāt. Oskars ir izlēmis uztaisīt izrādi ar saviem draugiem par skumjām, kas piemeklē cilvēkus, kad prieks ir izrādījies vienkārši tukša tehnika. Taču, lai uztaisītu labu teātra izrādi, Oskaram ir jāsaņem drosme un visiem jāpastāsta par sevi. Tur tas suns aprakts.

Andra Kalnozola spožā un dzīvi apliecinošā debijas romāna “Kalendārs mani sauc” galvenais raksturs Oskars, iespējams, nekad neticētu, ka par viņu reiz taps teātra izrāde. Un tomēr viņš ir tieši tāds varonis, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.

vdt.lv
Ielogoties Pievienot vērtējumu

Repertuārā

07.06 Trešdiena
19:00
Dailes teātris , Mazā zāle
Rīga, Brīvības iela 75
08.06 Ceturtdiena
19:00
Dailes teātris , Mazā zāle
Rīga, Brīvības iela 75
09.06 Piektdiena
19:00
Dailes teātris , Mazā zāle
Rīga, Brīvības iela 75
10.06 Sestdiena
18:00
Dailes teātris , Mazā zāle
Rīga, Brīvības iela 75

Kritiķu
vērtējums

Skatītāju
atsauksmes

Iuze

8,0

Iuze

Iesākumā mazliet pārsteidza pelēkās krāsas dominante kostīmos, arī grims.., mazliet nobijos, jo šķita, ka būs dikti skumji un drūmi...., tomēr gala beigās atskārtu, ka tas bijis ārkārtīgi labs risinājums, īstais!, lai izstāstītu to stāstu, kāds tas bija. Pārsteidzošā kārtā, noskaņa, līdz ar to, galīgi nebija drūma, gluži pretēji - viegla un gaiša, kaut labi zinām, par ko ir stāsts. Ārkārtīgi patika mākslinieciskās izteiksmes veids, kā tika stāstītas mazās ainiņas, epizodes, - sadalot tos vairākos personāžos :) Iespējams, ka tieši tas spēja piešķirt visam vieglumu, piešķirot krāsainību un daudzšķautnainību katrai mazai "dienas" domai, kā arī kopīgajam stāstam.
Esmu, protams, lasījusi grāmatu, un tas varbūt pat traucēja (jo nebija pārsteiguma momentu saturiski), tomēr brīžam bija arī kas tāds,ko grāmatā nebiju pamanījusi.
Izrāde ir īpaša. :) Precīzāk jau laikam teikt, ka pats STĀSTS ir īpašs. Un tāpēc ir labi, ka ir arī izrāde. Un to no teikti IR vērts noskatīties :)

Pievieno vērtējumu

Par izrādi Kalendārs mani sauc

Kopējais vērtējums