Meklēt...

Cilvēks no restorāna

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris
Pievienot vērtējumu
9.0
25 vērtējumi

Monoizrāde, kurā ir gan mīlestība, gan intriga, humors un filozofija, uzvesta pēc krievu klasikas motīviem – Ivana Šmeļova agrīnā stāsta “Cilvēks no restorāna”. Sižeta centrā ir “mazais cilvēks” – tas, kuru apstākļi nolikuši starp biklajiem un neievērojamajiem. Lai gan viņam ir plaša sirds un atjautīgs prāts, pateicoties savam oficianta stāvoklim pirmklasīgā restorānā, viņš ļoti labi prot uzķert detaļas un redzēt cauri tiem, kurus varētu saukt par “dzīves valdniekiem”. Tā ir ļoti vērtīga īpašība mūsdienu reāliju apzināšanā, kurā nereti no dzīves “kuģa klāja” nostumj nost tos, kas neatbilst laikmeta prasībām. Šodien mūsu valodā reti skan tādi vārdi kā kauns, sirdsapziņa un žēlsirdība. “Šodien pieprasītāki ir cita fasona ļaudis, kas vairāk sliecas, lai kabatā būtu lieki pieci rubļi”, teic šī stāsta galvenais varonis Jakovs Skorohodovs un ietiepīgi turas pie personīgajiem uzskatiem par to, kas patiesībā ir svarīgi un vērtīgi.

Laikam ne velti pie šī darba tik bieži vērsušies teātra dižgari. Arī mūsu repertuārā “Cilvēks no restorāna” parādījies nebūt ne nejauši, jo tieši Mihails Čehovs 1927. gadā nospēlēja Jakovu Skorohodovu tad vēl mēmajā kinematogrāfā. Par godu diženajam skatuves meistaram viņa mīļotais varonis šodien atkal kāpj uz skatuves traģikomēdijā par mazo cilvēku ar plašo dvēseli.

Izrādes ilgums
1st. 30min. (1 cēliens)
Sezona
2021 / 2022
Pirmizrāde
29. aprīlī, 2022.

Performanti

Radošā komanda

Autors Ivans Šmeļovs
Režisors Vadims Grosmans
Dramaturgs Vadims Grosmans
Scenogrāfe Ņikita Voroņins

Atsauksmes

diena.lv
diena.lv - Atis Rozentāls

Ņikitas Voroņina scenogrāfija rada iespaidu, ka teātris nav atvēlējis iestudējumam pārāk lielu budžetu. Taču tas ir devis iespēju Vadimam Grosmanam nospēlēt kaut ko vairāk par komiskiem, skaļi kliedzošiem, rokas vicinošiem otrā un trešā plāna varoņiem, kādus ar režisoru svētību aktieris spēlējis vairāku, lai neteiktu – daudzu, pēdējo gadu laikā.