Dzīves Dārg Akmentiņi

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

Dzīves Dārg Akmentiņi

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

2019 / 2020 sezona

Pirmizrāde 29.02.2020

Izrādes ilgums 1h 20min

Kad tev ir septiņi gadi, viegli pamanīt, ka dzīve ir brīnišķīga un pasaule ir brīnumu pilna. Daudz grūtāk par to pārliecināt pieaugušos... pašam sevi tai skaitā, kad tev vairs nav septiņi.

...Labi, kam parasti tic pieaugušie? Pareizi: tam, ko var ieraudzīt un aptaustīt. Piemēram, dokumentam. Vai sarakstam. Tātad, stādam sarakstu! Precīzāk – sarakstu visam brīnišķīgajam, kas ir uz pasaules. Visam, kā dēļ ir vērts dzīvot.

Mūsdienu britu rakstnieka un režisora Dunkana Makmillana (kas par savu dramaturga meistarību saņēmis nevienu vien godalgu) luga uzrakstīta 2014. gadā un līdz šim ne reizes nav bijusi pārtulkota krievu valodā. Šajā smieklīgajā un smeldzīgajā darbā delikāti, bet pārliecinoši tiek skarti tie jautājumi, par kuriem no skatuves (arī ārpus tās) tiek runāts reti. Bez tam, autors ir pārliecināts: teātra augstākais uzdevums ir iejaukties dzīvē un runāt par to galēji patiesi un tieši. Un luga "Dzīves DārgAkmentiņi" (Every Brilliant Thing) ir viņa paņēmiens iejaukties un pateikt katram, kam nepieciešams to dzirdēt, tieši te un tagad: "Tu neesi viens; tu neesi jocīgs; tu tiksi galā..."

mct.lv
Ielogoties Pievienot vērtējumu

Repertuārā

07.12 Trešdiena
19:00
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris , Mazā zāle
Rīga, Kaļķu iela 16
Izpārdots

Pievieno vērtējumu

Par izrādi Dzīves Dārg Akmentiņi

Kopējais vērtējums