Meklēt...

Svina Garša

Latvijas Nacionālais teātris
Pievienot vērtējumu
8.7
24 vērtējumi

1940. un 1941. gadā Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas, un latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Protams, tas neizdodas. Nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību, un svina garša mutē. Gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek ar Latviju. "LATVIJA. XX gadsimts" sērijas romāns - Māra Bērziņa “Svina garša” - tūlīt pēc iznākšanas nokļuva apspriestāko un pirktāko grāmatu vidū. Dēku un piedzīvojumu romāns, no vienas puses, traģikomisku notikumu virkne, kas maina cilvēku dzīves, no otras puses.

Izrādes ilgums
3st. 20min. (2 cēlieni)
Sezona
2015 / 2016
Pirmizrāde
4. februārī, 2016.
03.10
Ceturtdiena
19:00

Latvijas Nacionālais teātris, Lielā zāle

Rīga, Kronvalda bulvāris 2
Biļetes

Atsauksmes

Kristiana Strale – 4.0

Tā kā grāmata bija lasīta, tad pēc tam, kad biju sapratusi, kā režisors to parādīs, skatīties vairs nebija interesanti. Nekad arī nesapratīšu tos, kas labas grāmatas izlasīšanu aizstāj ar izrādes skatīšanos..

0
abbasnake – 9.0

Lieliska izrāde, īpaši skaņas dizains, kas Latvijā parasti ir atstāts novārtā.

0
Mireille – 9.0

Ļoti laba izrāde.

0
Dinija – 10.0

Lieliska, bet ļoti smaga izrāde.

0
satori.lv
satori.lv - Pauls Bankovskis

Interešu konflikts, kas rodas starp rakstnieka vēlmi uzrakstīt savai sirdsapziņai un spējām atbilstošu stāstu un potenciālā lasītāja vēlmi palikt uzticīgam vēsturiskajai "patiesībai", nav nekas jauns.