Meklēt...

Savā vietā

Dirty Deal Teatro

Dokumentālajā teātra izrādē “Savā vietā” savienoti 7 dažādi cilvēku stāsti, kur katrs no viņiem cenšas atklāt savu vietu. Mārcis vairākus gadus studēja Nīderlandē, bet nav tur palicis, jo iemācījās pamanīt, ka interesanti cilvēki ir arī Latvijā. Karīna ir dzimusi Rīgā, bet nemīl ne šo pilsētu, ne valsti. Šobrīd dzīvo Lielbritānijā un nemīl arī to. Viņa nekur nejūtas labi. Māris 30 gadus pavadījis dažādās pasaules valstīs, 20 no tiem, kā veiksmīgs mākslinieks, dzīvojis pasaules metropolē Ņujorkā. Tomēr viņš atgriezās Latvijā, bet daudzi tā arī nav sapratuši kāpēc.

„Piederība, māju sajūta, identitāte, iekšējā labsajūta, respektīvi, tāds savs kaktiņš. Tas viss ir ārkārtīgi būtiski, lai radītu patīkamu vidi cilvēka iekšienē. Patiesībā nav svarīgi, vai šī sajūta tev ir Latvijā, vai ārpus tās robežām,” par “Savā vietā” stāsta viens no izrādes režisoriem Georgijs Surkovs.

“Savā vietā” ir dokumentāla teātra izrāde, kur satikties šiem un vēl vairāku citu cilvēku stāstiem par tēmu, kāpēc dzīvot vai nedzīvot Latvijā. Tā būs saruna starp cilvēkiem – esošajiem un bijušajiem Latvijas iedzīvotājiem –, kas nekad nebūtu satikušies uz dzīvu sarunu atšķirīgā vecuma, izglītības vai dzīves apstākļu dēļ un šajā sarunā dzimst jaunas un neparedzamas atziņas.

Sezona
2013 / 2014
Pirmizrāde
28. maijā, 2014.

Radošā komanda

Režisori Valērija Surkova
Georgijs Surkovs
Dramaturgs Ivo Briedis
Scenogrāfe Dace Sloka
Video mākslinieks Ivars Utināns
delfi.lv
delfi.lv - Dita Jonīte

Izrādes stundas laikā ieraugāma virkne reālu cilvēku, katrs no tiem atklāj savus "kādēļ" un "kāda jēga" dzīvot te vai tur, strādāt un būt Latvijā vai ārzemēs… Aktieru portretējumā šie cilvēki nav kariķēti vai padarīti par "nabadziņiem", tie ir absolūti reāli, dzīvi cilvēki.